Čtenářka Pajda má různé zdravotní obtíže a bez léků se donedávna neobešla. Díky akčnímu synovi už ale tolik tabletek polykat nemusí, přečtěte si, jak toho dosáhl...

Na byla závislá čtenářka Pajda. Pak vzal její léčbu do ruky syn...


Osobně se bez léků neobejdu, což je celkem problém. Opatřila jsem si tak svého času docela slušnou závislost, i když v posledních letech beru léky tak nějak cyklicky... prostě jsou období, kdy jsem Pajda trošku víc a bolí mě záda, noha a hlava a pak jsou období, kdy je mi fajn a kolem lékárničky jen tak probíhám. Polykání tabletek mi nijak nevadí, naučila jsem se povolovat svaly v krku natolik, že se dokážu nacpat téměř libovolnou velikostí - byly doby, kdy to jinak nešlo, pokud jsem chtěla přežít.

Ovšem v kabelce mám léky na záněty dásní (po třech operacích čelistí je mám bohužel dost často) a pak Veral pro případ, že by se moje nemocná tlapka rozhodla, že dál se nejde. A v lékárničce mám „pro jistotu“ léky na uklidnění a na spaní, protože když už mám bolesti, tak potřebuji opravdu usnout - ideální, leč nedoporučená by byla asi rána kladivem do čenichu. A pak antikoncepci a léky na tlak. 

Krásný je přístup mojí obvodní lékařky, která mi píše léky tak nějak průběžně - vždycky ty, o které si řeknu a v nějakém ještě přijatelném množství, takže ani jedna nemáme přehled, kolik toho vlastně sním. Tedy já mám alespoň představu, že ze dvou krabiček Stilnoxu, které využívám za víc jak půl roku, si závislost opravdu nevypěstuji, paní MUDra to možná sleduje, možná ne... ovšem když mě začal pro recepty chodit syn a začal mít jakési starosti, pravila MUDra moudře: „Ano, všechny ty léky vyvolávají závislost a mají značné vedlejší účinky. Tvé matce je píšu už tolik let, že kdyby na ni nějaké účinky měly, na 100% by si jich už dávno všimla...“ a bylo po starostech.

Jediný problém je to, že vůči některým léků jsem už rezistentní a tak nemám velkou představu, jak působí na normální lidi. Klasickým příkladem je právě ten Veral - mě už nijak extra nezabírá...ale asi nejhezčí situace nastala před dvanácti lety, když mi pan doktor na neurologii píchl injekci Dolsinu, což je opiát. Věděl, že polykám Tramal v tabletkách, občas si na to šupnu pivo nebo raději whisky, prokládám to nějakým tím Veralem, ale taky věděl, že na zánět trojklanného nervu to velký vliv nemá. Co nečekal bylo to, že mě po injekci opiátu potká asi za hodinu na nákupech. Vyvalil oči, opřel se o zeď a konstatoval: „Tak jedinej, s kým to švihne, budu asi já, coooo?“ Pravila jsem, že mu klidně nějakým tím dryjákem vypomůžu a on mě poslal... asi víte kam. Za týden mi suše sdělil, že mě převedl k jinému lékaři. Ten mě pomalu odnaučil polykat tuny léků, naučil mě nepanikařit, když začnou bolesti a mimo jiné zakázal na pohotovosti, aby k nám jezdili hned, jakmile zavoláme. Zvykla jsem si a opiáty ani analgetika už léta pivem nezapíjím. Ovšem pro jistotu doma pořád nějaké ty tabletky mám... alespoň v takovém množství, aby to stačilo švihnout s průměrným doktorem.

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22. 7. 2013: Tabletky, bez kterých se neobejdete

  • Potřebujete ke svému normálnímu fungování nějaké medikamenty?
  • Máte v kabelce záchranné tabletky pro případ nouze?
  • Napište mi, bez jakých tabletek se neobejdete v běžném životě i v krizových situacích!
  • Jaké prášky s sebou nosíte v kabelce?
  • Patříte mezi polykače, nebo se tabletkám vyhýbáte?

Můžete také popsat svůj přístup k polykání prášků. Své příspěvky posílejte nejpozději 22. 7. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, nabušeného balíčku potravinových doplňku pro zdraví, který obsahuje: Multi-tabs pro dospělé a děti od 10 let 90 tablet – vitamíny, minerály, Houbové quarteto 60 tablet – upevňuje zdraví a vitalitua Karnitin 30 tablet – příznivě ovlivňuje spalování tuků, dbejte, aby váš příspěvek dorazil do redakčního e-mailu včas a aby byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

houbovekarnitinmulti-tabs

Reklama