Na recenze prvních z nich se můžete podívat zde. V dnešním článku vám přinášíme hodnocení tří chlapců, kteří nám společně se svými maminkami poskytli svůj odborný názor. :-)

Jak testoval LEGO® DUPLO® Parní vláček tříletý Péťa?
Moc děkujeme za možnost testování nového Parního vláčku. Náš tříletý Péťa měl ze stavebnice velkou radost. Sám si všechno postavil, bez problémů si na tabletu hrál i s aplikací. Líbilo se mu, jak je vláček interaktivní. Jak se dá propojit aplikace s realitou. Moc si s vláčkem vyhrál. Nejvíce ho bavili barevné prvky, díky kterým vláček dělá různé úkony. Například houká, rozsvítí se, nebo zastaví, že je třeba natankovat. Stavebnici LEGO DUPLO doma již máme, takže musím říci, že tento vláček, který umí mnoho věcí, je pro malé kluky naprosto ideální. Rozvíjí jejich fantazii, učí se s aplikací, je to velmi podnětná hračka. Díky testování dostane Péťa ještě pod stromeček další stavebnici, která vláček doplní, takže bude jeho vláčkodráha ještě větší. Moc děkujeme a určitě můžeme LEGO DUPLO Parní vláček doporučit i ostatním maminkám.
Klára T.

Jak se LEGO® DUPLO® Parní vláček líbil dvouletému Marečkovi?

Z testování Parního vláčku jsme byli nadšeni celá rodina. Okamžitě jsme krabici museli otevřít a hned začít se stavěním. Dvouletý Mareček byl nedočkavý a moc se těšil. Skládání je velmi jednoduché i pro naše dvouletého syna, bez problémů si se stavebnicí poradil, kostky zapadají do sebe a lehce se rozebírají. Starší desetiletý syn hned stáhl během dvou minut aplikaci, která je zdarma.

Rozmístili jsme barevné interaktivní prvky do kolejiště a na každé z nich pak vláček začal houkat, rozsvěcet a zhasínat světla, zastavovat pro doplnění paliva, měnit směr či zastavovat úplně. Moc dlouho netrvalo a syn se naučil ovládat aplikaci sám, párkrát jsme mu ukázali, kde a co má spustit, aby vláček mohl jet, a už k tomu nikoho nechtěl pustit.
Po najetí vláčku na různé barevné prvky, se vláček zastaví a v aplikaci se objeví jednoduché pokyny, jako je mytí vláčku nebo nakládání nákladu, které v pohodě zvládne a zase se rozjede dál. Stavebnice obsahuje také figurku holčičky s kufrem, kterou syn vozil vzadu ve vagonku a panáčka, se kterým zase nakládal náklad. Nejvíce se Marečkovi líbilo vozit veverku na střeše vláčku, která je také součástí stavebnice. Měl z toho ohromnou radost. S vláčkem se dá jezdit také mimo kolejiště, a umí i couvat. Nemusíte použít ani mobilní aplikaci, stačí vláček malinko postrčit a jede sám.

LEGO DUPLO Parní vláček velmi doporučuji jako vhodný dárek pro malé děti. Určitě je potěší a budou z něj nadšené. Testování nás nesmírně bavilo, a to zejména našeho malého Marečka, kterého jsme nemohli od stavebnice odtrhnout. Moc děkujeme za předvánoční dárek, který přinesl velkou radost!
Monika D.

Co na LEGO® DUPLO® Parní vláček říkal malý Vojtíšek?

Protože jsou Vojtíškovi 2 roky a 3 měsíce, s postavením stavebnice mu pomohl tatínek. Z vláčku byl nesmírně nadšený. Do té doby neměl možnost si hrát s čímkoliv, co by se samo pohybovalo (jiné vláčkodráhy, ani auta na ovládání). Tato je první!

Zpočátku jen pozoroval jezdící vláček a později se postupně zapojoval do hry. Vláček rukou zastavoval a tím způsobil jeho vykolejení, ale neuměl ho dát zpět přesně na koleje. Později pochopil, že vláček může uvést do chodu postrčením. Moc se mu líbilo houkání vláčku, blikání světel a couvání. Z přiložených doplňků ho nejvíce zaujal sklápěcí nakladač uhlí, hlavně lopata, s ním mohl simulovat práci bagru. Líbila se mu také veverka na stromě.

Umístěním barevných akčních kostek na koleje, umožňujících zastavení, houkání, rozsvěcení a zhasínání světel, změnu směru jízdy a zastavení pro doplnění paliva vláčku (s příslušným zvukovým doprovodem), se hračka stává pěkným divadlem, které zabavilo Vojtíška na dlouhou dobu.

Později jsme mu také ukázali možnost ovládání přes aplikaci na tabletu. To ho velmi zaujalo. Vtáhlo ho to do hry a mohl tak vyzkoušet, jaké to je být na pozici strojvedoucího a vidět vše zevnitř vláčku a nejen zvenčí.

LEGO DUPLO Parní vláček je bezpochyby hračka, která zabaví dítě na několik let, protože čím je starší, tím na něm objevuje další a další funkce a učí se je postupně ovládat. Navíc možnost řídit vláček přes aplikaci je pro děti o level zábavnější. Myslím si, že také společná hra rodič-dítě rozvíjí slovní zásobu, učí nenásilnou formou pojmenovávat nové věci, barvy a tvary, vymýšlet příběhy...
Libuše N.

LEGO® DUPLO® Parní vláček

Ovládání tohoto vláčku je tak snadné, že jej bez problémů zvládne i dvouleté dítě.

Pokud třeba mašince dojde palivo, stačí zastavit a přidat uhlí ze sklápěče.

Přidejte na trať ovládací prvek a lokomotiva před příjezdem do stanice hezky zahouká.

Součástí balení jsou dvě figurky LEGO DUPLO a jedna zvířecí figurka.

Naše články – přečtěte si další recenze od naší redakce a od mama bloggerek

Reklama