Máte rádi náhrdelníky a náramky, které si můžete seskládat podle sebe? Krásné přívěsky, které kombinací dávají hezký celek. Přívěsky můžete měnit podle nálady, podle oblečení – aby vám ladily k tomu, co máte na sobě.

Patřím k těm, co tyto věcičky mají rádi. Přiznám se, že nám od značky Pandora řetízek s pěti přívěsky, a když jsem si tenhle stříbrný skvost pořizovala, pěkně jsem se prohla… tedy má peněženka. Na špercích Pandora „ulítávají“ i mé kamarádky. Postupně, pěkně po jednom, po dvou si ty přívěsky kupujeme, protože jsou velmi drahé. Stříbrné, krásné a drahé.

Pandora

Nedávno za mnou přišla kolegyně a měla na krku krásný náhrdelník – složeny s bílých a červených kousků. Teda to muselo stát majlant! No, během chvíle mi ukázala na webu stránku s velmi povedenými napodobeninami, dokonce i stránka se jmenuje skoro stejně. Jen je v ní o písmenko víc…

Tak se na to podívejte – pokud tyto šperky znáte, víte, o čem mluvím. V Pandoře je určitě větší výběr, ale myslím, že je to otázka času, kdy levné a velmi podobné plagiáty Pandoru doženou. Je fakt, že když se na nabídku Pandory dívám v obchodě, přijdou mi ceny přemrštěné. Pandora má nádherné reklamní vizuály, kolekce zaměřené k ročnímu období, k nějaké události. Vybudovali kult značky. V Pandoře dáte za 1 přívěsek několik set, ty opravdu hezké s kamínky stojí i více než 1000,-. Paní Dora je má za desítky korun.

wqewqq

Porovnejte samy: www.pandora.net/cs-cz a www.panidora.cz

Máte tyto šperky rády? Schválně je porovnejte. Viděla jsem je na kolegyni, na pohled vypadají ty z Paní Dory taky celkem obstojně. Moje pravé z Pandory vypadají krásně. Další moje kamarádka má jak originály, tak značku s velmi podobným sortimentem.

Jak se tedy rozhodnout? Plagiáty mají ale i další značky. Ctít značku, nebo ji vyměnit za povedenou napodobeninu? Když někdo okopíroval skoro všechno včetně názvu a prodává levnou verzi za pár korun…

Podobný článek můžete číst o kabelkách: Fake – chlouba, nebo ostuda?

//zena-in.cz/clanek/fake-chlouba-nebo-ostuda

Reklama