Pravděpodobně i u vás doma před lety vládl. Jedli ho prarodiče, rodiče i děti. Jemné světle růžové masíčko bez kostí a bez typické rybí vůně chutnalo všem. Když se k tomu přidala cenová dostupnost a původ z dalekého Vietnamu, nikdo se nepodivoval, že prodeje raketově stoupaly. Často po něm totiž v obchodě sáhli i ti, kteří nikdy předtím žádnou rybu nekoupili.

Boom a tuny prodaných ryb

Jak strmě rostly prodeje, tak se zvyšoval také počet chovaných ryb ve Vietnamu, který je jejich největším světovým producentem. Během deseti let, od roku 1999 do roku 2008, stoupl z 87 tis. tun na neuvěřitelných 1,2 mil. tun. Nabídka měla co dělat, aby pokryla prudký růst poptávky.

Pošramocená pověst nejen kvůli výrobcům

A byly to právě záběry z přeplněných chovů ze špinavých řek, které otřásly o pár let později světem. Aby toho nebylo málo, přidal se další problém. Mnozí výrobci filetů z pangase, neboli vietnamského sumečka, ho značně „obohacovali“ vodou. Její obsah se často pohyboval kolem 30 % a objevily se i případy, kdy voda tvořila polovinu hmotnosti výrobku. Zákazníci si začali stěžovat na špatnou kvalitu a na dříve oblíbenou rybu zanevřeli.

Ekologický chov a velký comeback

Naštěstí časy se mění a dnes už se dá v obchodech koupit i pangas, který pochází z ekologického chovu z rybníku, jehož minimální rozloha je 500 m2, ale často dosahuje i desítek hektarů. Přesně to splňuje novinka NOWACO Pangas, která se může pyšnit certifikátem ASC, jenž zaručuje kvalitu chovu i zpracování. V 300 g balení najdete filety bez kůže a kostí bez přidané vody. Navíc jako jediný pangas na trhu je zcela bez éček. Ryba je ošetřena pouze ochrannou glazuru, která chrání maso před vymrznutím. Pokud si tento výrobek pořídíte, tak už během přípravy ucítíte, že jste neudělali chybu. Na pánvi či v troubě se vám krásně rozvoní a při jídle ucítíte jen jemnou chuť rybího masa. Navíc pangas je jako takový velmi dietní. Maso této býložravé říční ryby obsahuje 13 % bílkovin a 4 % pak tvoří zdravý rybí tuk. Měli byste mu proto dát novou šanci.

Inspirace na každý den

Dalším dobrým důvodem, proč byste měli pangase znovu zařadit na jídelníček, je to, že žádná jiná ryba nemá v kuchyni tak široké použití. Existují tisíce receptů, které vás mohou inspirovat při vaření. A dost možná, pokud projdete vlastní rodinné poznámky, tak i v nich najdete nějaký ten tip, co s ním.

Více na NOWACO.CZ

Reklama