Jeho jemné světle růžové maso bez kostí a bez typické rybí vůně chutná dětem, dospělým i seniorům. Navíc je dietní. Obsahuje 13 % bílkovin a 4 % pak tvoří zdravý rybí tuk. Často se na něj nechají zlákat i lidé, kteří obvykle ryby nejedí. Přes tyto jednoznačné přednosti se ale najdou zákazníci, kteří se k pangasovi staví váhavě. Důvodem jejich skepse může být předchozí špatná zkušenost.

no1.jpg

Obrovské množství přidané vody je minulostí
Ta pravděpodobně pochází z počátku milénia, kdy pangas zažíval boom. Poptávka po něm raketově rostla. Během 10 let stouply prodeje z 87 tisíc tun na 1,2 mil. tun a producenti měli potíže poptávku uspokojit. Obrovského zájmu v té době využili mnozí výrobci a filety z vietnamského sumečka, začali „obohacovat“ vodou. Té bylo často i více než 30 procent. Zákazníci si začali stěžovat a oblíbenou rybu přestávali kupovat.  

Dnes už bez přidané vody a chemie
Tohle už je naštěstí ve většině případů minulostí. V obchodech totiž můžete získat pangase s certifikátem ASC, který zaručuje nejen ekologický chov, ale i kvalitní zpracování. K takovým se řadí také NOWACO Pangas. V jeho 300g balení najdete filety bez kůže a bez kostí. Jsou bez přidané vody a navíc jako jediné na trhu zcela bez éček. Ryba je ošetřena pouze ochrannou glazurou, která chrání maso před vymrazením.
nov1.jpg

Díky tomuto kvalitnímu složení se postupně stále více zákazníků k dříve oblíbené rybě vrací. I vy byste jí měli dát druhou šanci. Vyzkoušejte dnešního pangase a uvidíte, že předsudky už dál nejsou na místě.

6336a531b5e22obrazek.png

Reklama