Nezní to krásně poeticky?
Není to ale název žádného dívčího románu. I když móda návrhářky Jany Berg dokáže být také romantická, něžná, a naopak zase sexy a provokativní. 
Když jsem dostala pozvánku na módní show, věděla jsem, že to bude velká podívaná. Módní návrhářka Jana Berg má laťku pěkně vysoko.
Její přehlídky mají promyšlenou koncepci, přesný scénář a odehrávají se na atraktivních místech.
Tentokrát vystoupala až na Pražský hrad.

„Z mnoha nabízených možností jsme letos zvolily Jízdárnu Pražského hradu, kde se ještě nikdy žádná módní přehlídka nekonala.
Polibek Praze tedy bude polibkem panenským,“
  říká Jana Berg

Takže už víte, komu byl polibek určen. Praze.Jak se dá město promítnout do módní přehlídky? Bude to Praha historická, nebo současná? Bude to její atmosféra, nálada, vůně, nebo architektura? Co se stane inspirací? Pst!Stmívá se v sále, necháme se překvapit.

Zaburácí orchestr Varhana Orchestroviče Bauera a na molo přichází první modelka. Ale ne tak ledajaká, měří něco kolem metru, rozhodným krokem přejde až na konec, zapózuje v nových šatech a pak kurážně zahájí přehlídku své maminky návrhářky Jany Berg.
Kamarádkám, matkám a babičkám ukápne slza dojetí. Je to opravdu nekonvenční.

Spláchnu pohnutí douškem červeného, zakousnu krevetku a můžeme se pustit do hlavního chodu. Do módní multimediální lahůdky.
 
S prvními tóny Vltavy se probouzí jaro. Rozpučí se žlutými kvítky nesměle vykukujícími z ranní jinovatky.
Přesně tak křehce a vzdušně působí modely i jejich jarní okřídlená múza, která je uvádí.
Barvy jsou chladivě svěží. Převládá žlutá v kombinaci se stříbřitě šedou. Hedvábný šifon, krajky, stříbrné úplety. Volánky, balonky, něžné vzory, ženské detaily podtrhují romantickou notu první kolekce.

Jaké bude léto? S létem rozkvetou růže a velkoplošné barevné květy. Převládají vzory jakoby rozpité do odvážných barevných kombinací.
Léto plné šatů, sexy vypasovaných kostýmků i vzdušných overalů doprovází múza v podání Diany Kobzanové.

Podzim ve znamení trikolory připomíná významné osmičkové roky. Múza české státnosti s rafinovaně ukrytou vlajkou, která se rozvine  do dlouhatánské vlečky, efektně uvede další kolekci. Malý zádrhel, kdy se vlečka nechce vléct a vyloudí úsměv na tváři Michaely Maláčové, příjemně naruší patos okamžiku. Podzimní řada v červeno modro bílé kombinaci je sympaticky optimistická. Trikolora místo pásků ramínek se promítá i ve vzorech kára, puntíku a růžiček.

Velkolepou přehlídku završuje zima, kterou symbolizuje stověžatá Praha a její především sakrální stavby a kulturní památky. Poslední kolekce je nejodvážnější i nejodvázanější i v symbolice království. Modely jsou kolážemi. Architektonické prvky přenesené tiskem na látku, nápisy Prague, různé vzory a krajkové aplikace jsou charakteristické pro poslední řadu, která vzdává Praze hold. 


Závěrem něco k modelkám. Kromě šatů jsme se mohli (tedy zvláště ta mužská část publika) pokochat nádherným prádlem Le Chaton. A to, jak jistě uznáte, vypadá lépe na lepějších děvách než na anorektičkách. Můžu vás ubezpečit, že vyloženě vychrtlá modelka tam nebyla ani jedna. Kolekci  předvedly vybrané modelky včetně několika Miss Kateřiny Sokolové, Lucie Hadašové, Diany Kobzanové, Kateřiny Průšové, Moniky Horákové a Michaely Maláčové.

Jak se vám líbí ukázky z přehlídky Jany Berg?
Jak se vám líbí alegorické postavy?

Reklama