Máte doma malou maminku, která touží po svém vlastním miminku? Blížící se Vánoce jsou tím pravým časem, kdy malým maminkám jejich přání splnit. Jak ale vybrat to správné „miminko“?

CHOU CHOU

Na počátku výběru je vhodné si položit otázku, zda-li preferujete panenku s funkcemi nebo bez funkcí. Pokud se rozhodnete pro panenku s funkcí, čeká Vás další výběr – chcete, aby holčička mohla své miminko koupat? Pokud odpovíte, že ano, je vhodnou volbou panenka s plastovým tělíčkem, do které se nemusí dávat baterie. Příkladem takové panenky je miminko BABY born®, které i přes to, že v něm nejsou baterie, nabízí holčičkám mnoho funkcí, které fungují na mechanickém principu. Panenka BABY born® má uvnitř  tělíčka propracovaný systém hadiček a kanálků. BABY born® pije z lahvičky, po stištění ručičky roní slzy, jí svou speciální kašičku, kterou následně po stištění knoflíku na bříšku vykaká. Položí-li se po napití na záda, vyčůrá se. Panenka má pohyblivé klouby, je ji proto velmi jednoduché převlékat, přenášet a usazovat do kočárku. Důkazem oblíbenosti této panenky jsou miliony prodaných kusů po celém světě.

CHOU CHOU

Pokud ale usoudíte, že koupání miminka není pro Vaši malou maminku tolik důležité, můžete vybírat z panenek s látkovým tělíčkem, uvnitř kterých je schovaná přihrádka na baterie a panenky tak mají různé elektronické funkce.

Z těchto panenek v pokojíčcích českých malých maminek směle vede panenka CHOU CHOU jako živé miminko. CHOU CHOU jako živé miminko „pije“ mlíčko ze své kouzelné lahvičky, ze které při naklonění tekutina postupně mizí, jakoby jej panenka vypila. CHOU CHOU si ráda breptá, směje se a také se ráda chová. Při chování a pohupování zavře oči a usne, reaguje totiž na pohyb. Ve spánku CHOU CHOU klidně oddychuje. Jakmile ji zvednete, CHOU CHOU se probudí a často začne plakat a její malá maminka ji musí uklidit, aby se opět začala smát.

 

CHOU CHOU

Nově v řadě CHOU CHOU najdeme pro starostlivé maminky panenku Nemocnou CHOU CHOU. Když onemocní, zčervenají jí tvářičky a její maminka ji musí pomocí přiložených doplňků uzdravit – stetoskopem zkontroluje tep, lžičkou podá lek, dudlíkem změří teplotu. A pokud vše udělá správně, panenka se uzdraví a je zase veselá.

CHOU CHOUDalší z oblíbených panenek s látkovým tělíčkem a elektronickými funkcemi je miminko Baby Annabell®. Baby Annabell® je možné krmit pravou vodou z lahvičky. Při krmení nejenže vydává zvuky mlaskání, ale také hýbe pusinkou! Po jídle si Baby Annabell® stejně jako opravdové miminko buď odříhne, anebo ji bolí bříško a začne ronit skutečné slzičky. Malá maminka ji musí utišit, aby přestala plakat. Když se Baby Annabell® položí na zádíčka, začne být ospalá, to je pak potřeba panenku pohladit po čelíčku, aby měla pocit, že ji má její malá maminka ráda a mohla spokojeně usnout.

Pokud si ale přeci jen myslíte, že Vaše malá maminka je ještě na všechny funkce moc malá a rozhodnete se pro panenku bez funkcí – i v této kategorii máte z čeho vybírat. Takové panenky jsou určeny pro holčičky už od jednoho roku věku – například my little BABY born® nebo my first Baby Annabell®. Miminko my little BABY born® má sice měkké tělíčko,  ale je vyplněno drobnými voduodpuzujícími kuličkami, a proto je možné se s panenkou i koupat. My first Baby Annabell® má také měkké tělíčko, ale je vhodná spíše na mazlení, tělíčko je látkové, a tak není určena ke koupání.

Ať už zvolíte kteroukoliv z panenek, které se na trhu vyskytují, jistě udělají Vaší malé mamince radost, a pod stromečkem se budete radovat z rozzářených dětských očí.

Více inspirace pro malé maminky najdete na stránkách www.zapf-creation.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/zapfcreation

Reklama