to byly nejmilejší „hračky“ naší čtenářky s nickem lalica a svým způsobem jí zůstaly dodnes. Připojila i velmi zajímavou příhodu s panenkou, kterou kdysi darovala své malé sestře

Milá redakce, za dob svého dětství byly samozřejmě mými nejmilejšími hračkami panenky. První byla ze zvláštní hmoty něco jako sádra. Zdědila jsem jí i s kočárkem po své sestřenici. Poté následovaly panenky- guměnky. K mým dalším oblíbeným „ hračkám“ patřily knihy, ty jsem milovala jako dítě a tato záliba mi zůstala dodnes.

guměnky

Myslím si, že mým největším bohatstvím je bezbřehá fantazie a za tu jistě vděčím i své čtenářské vášni. Nemohu opominout mé milé souputnice dětstvím- kočky.

kočky

Jako dítko jsem byla trochu ostýchavá a nesmělá a také nedůvěřivá a svá tajemství jsem nejraději svěřovala svým chlupatým kamarádkám. Náklonnost ke kočkám mi zůstala dodnes. Když jsem jako 16 letá dostala zbrusu novou sestřičku, připadala jsem si trochu jako její maminka.

Ráda jsem jí vozívala v kočárku, hrála si s ní a většinu hraček jí také kupovala. Ke třetím narozeninám dostala velikou hadrovou panenku, mně se tenkrát moc líbila, jen jsem nechápala, proč si s ní sestřička hraje jen tehdy, když byl ještě někdo v místnosti.

hadrák

Sestra se mi loni, když oslavovala své 40- tiny přiznala, že z té panenky měla hrůzu, ale bála se to říct, že bych pak byla smutná, že se jí dárek nelíbil. Když jsme likvidovali pozůstalost po rodičích a našli hadrnici na půdě, sestra jí vyprala a opravila a mají jí teď její holky v pokojíčku jako dekoraci....

lalica

Vaše malá sestra byla na svůj věk velmi vnímavá a taktní. To se jen tak nevidí. Jenom jestli se té panenky dnes nebojí její dcery?

Jaké hračky jste měly nejraději vy, milé ženy-in?Podělíte se s námi o své vzpomínky? Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama