shutterstock-1589816101.jpg

Foto: Shutterstock

Panela je jedním z nejpřirozenějších cukrů, protože při výrobě nedochází k žádným chemickým úpravám, rafinaci, bělení a ani oddělování melasy. Zachovává si tak výživové přednosti cukrové třtiny: Obsahuje sacharózu, glukózu a fruktózu a spoustu vitaminů A, C, D či E. Najdeme v ní také velké množství minerálů, vápník, železo, fosfor, mangan, zinek, hořčík či draslík. Dle webu Pikant obsahuje 5× více minerálních látek než hnědý cukr, a dokonce 50× více než cukr bílý.

Vzhledem připomíná třtinový cukr. Svou chutí ale připomíná spíše med než cukr a má bohatší škálu chuti i vůně. Je použitelná jako univerzální sladidlo všude tam, kde byste použili med nebo cukr. Hodí se do dětské výživy, k přípravě džemů, do nápojů, kaší, k pečení buchet a dezertů. Můžete s ní doladit i slaná jídla a je vynikajícím zdrojem energie např. při sportovních výkonech a velkém fyzickém vyčerpání.

V létě se můžete osvěžit panelou rozpuštěnou ve vodě s citrónem a ledem a v zimě vás zase rozehřeje v čaji. Hodí se i v období chřipek. Podporuje totiž vykašlávání a má zklidňující účinky při nachlazení. Také pomáhá čistit krev, zabraňovat revmatickým problémům a posilovat oslabený organismus.

Panelu seženete v prodejnách zdravé výživy nebo v internetových obchodech. 

shutterstock-1409244029.jpg

Foto: Shutterstock

Zdroje: Tiskové materiály Košíku, Pikant, Food Watch, kniha Sugar and Sugar Derivatives: Changing Consumer Preferences