Nechtěně jsem při ranní cestě do práce vyslechla povzdech dvou spolu hovořících starších dam: „Bože, už aby bylo po svátcích.“ Přišlo mi to líto... nebo „jich“ mi bylo líto?

Bylo mi líto nejen toho, že tak krásné svátky, kdy se probouzí jarní příroda, mohou někoho otrávit. (Kdo ví, možná mají raději zimní Vánoce.) Bylo mi vlastně líto i jich samotných. Určitě patří do kategorie žen, které berou tyto svátky jako nutnost, jako zlo pro své peněženky a mozoly pro své ruce při úklidu a vaření. Asi nemají nikoho, s kým by šly na jarní procházku, třeba ani nemají vnoučata, kterým by „s radosti a s láskou“ daly pomlázku... A bůhví, jestli vůbec vědí, co vlastně Velikonoce jako svátky znamenají. Ale to už bych toho po nich chtěla asi moc.

velikonoce

 

Dnes posíláte příspěvky na téma: Jaký máte vztah k Velikonocům?

Všude kolem nás vládne už po nějaký čas velikonoční nálada. Pro někoho příjemná, pro jiné stresující. V každé rodině panují jiné tradice, jiné zvyklosti..., a v některé třeba i žádné.

Vztah k Velikonocům (stejně jako třeba i k Vánocům) si přinášíme už od dětství. A stejně tak i naše děti si pak tento vztah ponesou dál ve svém životě.

Není jednoduché vymyslet originální téma v souvislosti se svátky, které se rok co rok opakují. Na druhou stranu jsou rok co rok originálnější vaše příběhy a názory. Těšíme se na ně, stejně jako na blížící se Velikonoce.

Napište nám o svém vztahu k velikonočním svátkům, o tom jak a s kým je prožíváte, zda dodržujete rodinné tradice či nikoliv, zda už máte vymeteny pavučinky, zda už máte nazdobeno a nebo za sebou zamknete dveře a ujedete pryč.

Příspěvky posílejte na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Ten nejlepší odměníme krásnou „jarní“ knihou“ - Velká kniha o bylinkách

 

kniha

Reklama