Zájem o práci v Německu mezi Češkami roste
„Nárůst zájmu o práci v Německu mezi ženami z Česka vzrostl v loňském roce téměř dvojnásobně. Zatímco v Česku mají problém najít zaměstnání, které by jim umožnilo pečovat o děti a zároveň vydělávat ucházející sumu, aby si mohly třeba tvořit finanční rezervu, v sousedním Sasku tohle obvykle najdou,“ vysvětluje Robin Buc z personální agentury Starke Jobs.

Němci ženám nabízejí lepší možnosti, než čeští zaměstnavatelé
Podle Buce tak Češky v Německu hledají především kratší pracovní dobu a také možnost čerpat přídavky na dítě z Německa, tak zvaný Kindergeld. „Na Kindergeld mají nárok všichni Češi, kteří mají alespoň jedno dítě a v Německu odvádějí daně. Za jedno dítě dostanou měsíčně v letošním roce 219 eur, od třetího dítě se příspěvek zvyšuje. Kindergeld tedy může příjmy zajímavě navýšit, a to hlavně když žena pracuje na částečný úvazek třeba dva, tři dny v týdnu. Její příjmy pak často dosahují českého průměru, ale přitom mají čas na rodinu i vlastní zájmy,“ přibližuje Buc.

cla.jpg
Ženy si při hledání práce dávají více záležet, do Německa je láká hlavně Kindergeld. (Zdroj: Pixabay)

Částečný úvazek jde na dračku, ženám jsou nabízeny i jiné alternativy
Práce v Německu na částečný úvazek je podle Buce nedostatek, Češkám proto agentura hledá alternativy. „V Německu je možné pracovat jako matka pečující o děti na zkrácenou pracovní dobu. Ženy tak chodí do práce jen na sedm hodin za stejnou mzdu. To je ale možné jen v některých provozech, nelze to realizovat třeba ve výrobě. Snažíme se proto ženám vykomunikovat jiný systém směn, třeba odpolední často nepřipadají u žen od dětí vůbec v úvahu,“ říká Buc.

Desetitisíce Čechů pokrývají personální nedostatky v sousedním Německu
Počet Čechů, kteří do Německa za prací odešli, atakoval v roce 2019 šedesát tisíc. Většina z nich do Německa dojížděla jako pendleři, tedy každý den přes hranice a zpátky. „O počtu pendlerů se statistiky nevedou, jisté je jen to, že o práci v Německu na denní dojíždění je zájem stále vyšší. Vedle výše uvedených výhod Čechy na zaměstnání v Německu lákají samozřejmě platy, najdou se ale i tací, kteří zkrátka jen chtějí získat zkušenost s prací v cizině a v Česku ji pak jakkoli zúročit, třeba tím, že si vylepší němčinu,“ objasňuje Buc.

Pandemie nezvedla nezaměstnanost, ovlivnila ale, která odvětví půjdou na odbyt
Pandemie se na saském trhu práce projevila, nikoli však nárůstem nezaměstnanosti, jak se předpokládalo. Změnila se ale skladba oborů, ve kterých se nabídka práce objevuje. „Řada firem se potýká s nedostatkem pracovníků. Na vině bývá často covid nebo preventivní karantény. Firmy ale v Sasku zakázky stále mají, především tedy firmy, které působí třeba v automotive. Jenže jim neustále chybí plno lidí, a aby nemusely zakázky odmítat, najímáme pro ně i v současné situaci nové pracovníky. A mezi nimi právě i české ženy,“ uzavírá Buc.

Reklama