Mezi prvními byl Mirai Navrátil ze stejnojmenné kapely. V době, kdy se ostatní lidem s rouškou posmívali, se pokusil nošení roušek zpropagovat. Pomohla mu v tom i Nikol Štíbrová a výsledek je víc než chytlavý.

„Neboj zas všechno v dobré se obrátí“, tak zní úvodní slova nejnovější písně kapely Kryštof. Jmenuje se Hned teď (pojď být světlometem) a členové skupiny k ní zvládli nahrát videoklip, aniž by se dohromady sešli. K písni vznikl i speciální taneček.

Na Zlatého slavíka Aleš Háma asi nikdy nedosáhne, ale přesto se rozhodl svérázným způsobem poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci. Udělala to písní Aleš sestrám – sestry nám. A i snaha se přece počítá.

O tom, že Xindl X umí v rýmech reagovat na aktuální situaci, už jsme se několikrát přesvědčily. I on se připojil k propagaci nošení roušek svým textařským a pěveckým umem. Použil ovšem melodii z písně Michala Davida Colu, pijeme colu, a to se slavnému hitmakerovi nelíbilo. Xindl tedy původní píseň smazal a nahrál novou verzi, tentokrát i s vlastní hudbou.

Pro společnou píseň se spojili také Ondřej Brzobohatý, Vojtěch Dyk a Marta Jandová. Výsledkem je dojemné vyznání směřované k ocenění práce zdravotních sester. Do natáčení klipu se zapojili a další slavní lidé, kteří poslali svá videa.

S tím, co dělat během karantény, poradil svým fanouškům písničkář Pokáč. Ten napsal píseň o tom, že možností je mnoho – zírání z okna, výlet do předsíně nebo dívání se do stěny.

Spojili se i Raego a zpěvačka Olga Lounová. Výsledkem jejich spolupráce je píseň Nesmíš to vzdát, ve které se mocně mává českou vlajkou, odkazuje se na české hodnoty a děkuje lidem v první linii.


Na citlivou notu zahráli i manželé Klusovi svojí novinkou rodiNám. Klip k ní je složený ze záběrů z jedné ze společných dovolených, nechybí v něm tedy ani jejich děti. 

Reklama