Namísto konzerv a polotovarů si do kufru auta zabalte multifunkční hrnec. Ironické poznámky z vedlejšího apartmánu se spolu s vůní vašeho jídla rozplynou v neskrývaném obdivu ...

O tom, že si Češi během dovolené často a rádi vaří sami, se už psalo nesčetněkrát a o různých receptech kombinujících oblíbené konzervy a polotovary se tradují celé legendy. Skalní zastánci této formy stravování tvrdí, že neexistuje jednodušší způsob, jak na dovolené ušetřit peníze a vzácný čas, který pak raději tráví u vody či na horách. On ale existuje. Jmenuje se Panasonic Multicooker, šetří čas, místo v zavazadlovém prostoru a vaše prázdninové menu vyšperkuje do podoby, kterou by vám záviděla nejedna restaurace.

maso na houbách

Vy relaxujete, Multicooker vaří
Proč byste měli na dovolené jíst lančmít a těstoviny, když si můžete udělat svíčkovou a ještě při tom ležet na pláži? Zní to jako sci-fi, ale faktem je, že příprava kteréhokoliv ze 40 receptů, které jsou součástí manuálu k multifunkčnímu hrnci Panasonic Multicooker, vám nezabere více než 15-20 minut. Mimochodem, přesně tolik minut doporučují dermatologové počkat, než po nanesení opalovacího krému vyjdete na slunce. Takže se stačí namazat, připravit ingredience, hodit je do hrnce a zvolit správný program podle typu jídla. Zbytek můžete s klidným svědomím nechat na Multicooker. Ten je totiž vybaven speciálními senzory, které monitorují vnitřní teplotu a s ohledem na hmotnost surovin přizpůsobují dobu vaření.  Při použití programů Rýže, Kaše a Pilaf navíc originální technologie Fuzzy Logic sama určí, kdy je jídlo hotové a hrnec vypne. Nic nepřipálí, nerozvaří, prostě perfektní výsledek bez vaší intervence.

Na chatě, v apartmánu i v karavanu
Nezáleží na tom, kde se chystáte strávit letošní dovolenou, pokud cestujete autem, místo v kufru se pro tohoto pomocníka vždy najde. Stejně tak vás nepřipraví o drahocenný prostor ani v menších prostorách rekreačních zařízení, kde se tvrdě kalkuluje s každým centimetrem čtverečním. Stačí elektrická zásuvka, a když na to přijde, s prodlužovací šňůrou můžete vařit i přímo na zahradě. Na českém trhu se Panasonic Multicooker prodává ve dvou verzích a záleží jen na vás, zda si vyberete model s 6 nebo 10 programy. V obou verzích s přehledem zastoupí troubu, běžný i parní hrnec, rýžovar či pánev, takže v něm od ovesné snídaňové kaše, přes polévku, guláš, svíčkovou, až po ovocný koláč připravíte cokoliv.

Prohlédněte si video na ZDE

Jíte, kdy chcete
Chodit na obědy či večeře v přesně stanovených časových intervalech může být omezující a právě z tohoto důvodu mnozí lidé upřednostňují vlastní stravování. Túra či pobyt na pláži se mohou kdykoli neplánovaně prodloužit, proto je dobré, pokud vás jídlo nelimituje. S multifunkčním hrncem Panasonic máte hned dvě možnosti. Buď si pomocí funkce Odložený start přesně naplánujete, kdy chcete čerstvě připravené jídlo podávat, nebo využijete funkci Ohřev, která udrží konstantní teplotu pokrmu ještě 13 hodin po dovaření. Pokud tedy například ráno před odjezdem na výlet dáte vařit guláš, po večerním návratu už jen nakrájíte chléb a můžete rovnou servírovat.

Pro aktivní lidi, pro děti i pro ty, kdo mají stravovací omezení
Zatímco před odjezdem na dovolenou často držíme diety, abychom tělo vyladili do plážové formy, domů se vracíme s 2-3 kily navíc. Ty jsou však často důsledkem právě zmiňované „fast foodové“ stravy, založené na plechovkách a polotovarech. Ještě komplikovanější to mají rodiny s malými dětmi či lidé omezení různými dietami ze zdravotních důvodů tedy ti, kteří se ani běžně v restauracích nestravují. Při vaření s Panasonic Multicooker  je možné dodržovat zdravý a energeticky vyvážený jídelníček i mimo domov zcela jednoduše. Stačí v místních potravinách nakoupit čerstvé maso, ryby, zeleninu a s programem Vaření v páře si hravě připravíte lehký a zdravý oběd či večeři. Stejně jednoduše s příslušnými programy zvládnete i rýži, polévky, kaše či ovocný kompot pro menší děti. A pokud vám dojde fantazie, novými recepty se můžete inspirovat i na stránce www.varimechytre.cz.

Věděli jste, že s multifunkčním hrncem Panasonic Multicooker vaří i úspěšná česká bloggerka Veronika Koko Kokešová? Pro milovníky tradiční domácí kuchyně připravila i tento skvělý recept:

Hovězí maso na houbách 

Ingredience na 4 porce

  • 500 g hovězího masa na dušení 
  • 2 menší cibule
  • 4 větvičky čerstvého tymiánu (můžete přidat i rozmarýn, saturejku, majoránku, oregano...)
  • lžička drceného kmínu
  • 250 g čerstvých hub (žampiony, hlíva, shi-take nebo lesní) 
  • sůl
  • pepř
  • 20 g másla / nebo 5 lžic oleje pro 2. způsob na restování na pánvi

V případě dušených mas a kýžených silných omáček k nim můžeme postupovat s multicookerem dvěma způsoby. Ten první je jednodušší, nezabere téměř žádný čas navíc krom toho všechno umístit do nádoby, jít podnikat cokoli jiného než vaření, pak se vrátit a mít téměř hotovo - jen dochutit a doladit konzistenci. Máte-li ale čas, doporučuji cestu vedoucí přes klasickou pánev a sporák, tato časová investice se vám v multicookeru dvojnásob zúročí. 

1. způsob: Zapněte program „Zapékání“, nastavte na 10 minut a během této doby nechte restovat na másle na jemno pokrájenou cibulku. Vždy při otevřeném víku, pokud byste ho zavřely, odpařující se voda by se srážela a cibulka by se dusila místo restování. V poslední minutě sem zarestujte také lžíci hladké mouky. Poté přidejte hovězí maso nakrájené na kousky, očištěné houby, bylinky, sůl, pepř a koření. Zalijte vodou jen tak, aby bylo maso téměř všechno ponořené. Přiklopte a nastavte na „Dušení“ a podle typu masa na cca 2 - 4 hodiny, ale nikdy neuškodí, pokud byste se vydávali na delší cyklovýlet, a proto by se dusit muselo třeba i 6 hodin, vlastně tím lépe, bude se krásně rozpadat. Až doba uplyne, vyjměte větvičky čerstvých bylinek (proto je praktické je na začátku pevně svázat kuchyňským provázkem, nebudete je nikde muset lovit), zkontrolujte chuť a případně dosolte či dopepřete. Je-li omáčka příliš tekutá a potřebuje zahustit, spusťte program „Zapékání“ ještě na 15 minut a vlijte do omáčky další lžíci mouky rozmíchanou v troše vody. 

2. způsob: Nejlepší chuť omáčky a nejšťavnatější maso dělá orestování a zlatavá cibulka. Doporučuju proto zvlášť orestovat cibuli (i s moukou na konci) na pánvi a přemístit do nádoby multicookeru. Na vysoké teplotě nechat zatáhnout na pánvi do hněda i maso (je důležité, aby byla pánev opravdu rozpálená, aby maso mělo kolem sebe prostor a abyste ho během restování nemíchali, jinak začne pouštět šťávu). I maso přidat do nádoby. A stejně tak si můžete orestovat i houby. Pak už rovnou zalíváte vodou a necháváte na „Dušení“ multicooker pracovat stejnou dobu, jako v prvním případě. 

Multicooker

Recept je připraven pro Panasonic multicooker SR-TMJ501 s 10 programy.

Reklama