ds
Foto: NIVEA

Dát si panáka rumu nebo skočit po hlavě do sněhu, i tak můžete nastartovat svůj den. Existují však mnohem příjemnější způsoby, jak (nepovedené) ráno můžete změnit k lepšímu.

Každý den nemůže být posvícení. Ne vždy se ráno povede a vy se vyspíte do růžova. Pokud se vám z postele nechce a hned po probuzení máte pocit, že vše je „naruby“, nezoufejte! Dá se s tím něco dělat. Dodržte následujících deset bodů a proplujte náročným dnem s úsměvem na rtech.

  • Vstávejte o půl hodiny dřív než doposud. Budete mít více času věnovat se sama sobě a užijete si pohodový začátek dne, který se odrazí na vaší náladě. Myslete na to, že jaké ráno, takový den. Kvůli uspěchanému ránu plnému zmatků vás bude stres doprovázet až do večera.
  • První, co byste měla udělat, je to, že si dáte sprchu. Pusťte kohoutky naplno, proud teplé vody vám pomůže zvládnout včasné vstávání a překonat ospalost. Střídejte při sprchování teplou a studenou vodu. Rozproudíte tak krevní oběh, posílíte imunitu a zlepšíte stav pokožky.
  • Sklenice vlažné vody s citrónem je mnohem lepší, a především zdravější než plechovka energetického nápoje. Díky této kombinaci nastartujete metabolismus, detoxikujete tělo, posilujete imunitní systém, napomáhá zažívání, hydratuje, čistí pleť atd.
  • Namažte se! Nemyslíme teď notnou dávku alkoholu, tu si nechte případně na večer, ale tělové mléko či olej. Příjemná vůně probudí vaše smysly a pocit příjemně hladké pokožky vám dodá na sebevědomí.

ritualslush
Chakra Oil, vyživující tělový olej, Rituals, 398 Kč/ Jemný výživný krém na ruce i tělo s vůní pomerančů, pačuli a borovice, Lush, 595 Kč

  • Co vás po ránu rozhodně nakopne je maska. Někteří výrobci nabízejí masky, které za pár minut pleť rozzáří, hydratují a dodají zdraví vzhled.

sd
Havlíkova apotéka Ranní maska pečující a čistící (3minutová), www.folly.cz, 198 Kč

Nenechte si ujít:


  • Pokud vás trápí oteklá víčka či kruhy pod očima, můžete s tímto neduhem během chvilky zatočit. Nejlepším fíglem je chlad. Zvolit můžete kapesník namočený do studené vody nebo kostky ledu. Stejně fungují i sáčky čaje. Heřmánek, třezalka či zelený čaj nechte vylouhovat, vychladnuté přiložte na oči. Existují i kosmetické produkty, které vám od tohoto problému pomohou. Kromě jasnějšího pohledu, který získáte, se budete cítit i více „probuzená“.
  • Po vydatné snídaní, kterou byste v žádném případě neměla opomíjet, je na řadě zkrášlovací proces. Základem je sjednocená a vyhlazená pleť. Měla byste začít produkty, které jsou k tomu určené. „Říká se jim různě – primer, make-up starter, podkladový krém či podkladová báze... Nejčastěji jsou bezbarvé a mají převážně gelovou konzistenci. Jsou velmi lehké a rychle se vstřebávají. Bázi nanášejte prsty, pracuje se s ní velmi snadno. Kromě toho, že vaši tvář krásně vyhladí, zároveň usnadní práci s make-upem, který se pak lépe roztírá.“ Hana Modrá, kosmetická poradkyně Nivea. Podkladová báze je úžasná i v případě, pokud máte nějaké nedokonalosti, jako jsou drobné vrásky, nebo vám samotný make-up tvoří na pleti suché šupinky. Báze také dokáže zmenšit viditelnost pórů či uhlídat maz pod kontrolou. Navíc účinně pomáhá vytvořit dojem bezchybného make-upu a prodlouží jeho výdrž. Díky nim vám líčení nezabere tolik času a budete skvěle vypadat.

Nivea
Make-up Starter pro normální až smíšenou pleť, NIVEA, 149 Kč

  • Líčení, úpravu vlasů a oblékání nepodceňujte. Právě to totiž dodává ženě často nízké sebevědomí. Toužíte vyzkoušet sexy červenou rtěnku? Běžte do toho. Nosíte neustále tenisky? Vezměte si boty na podpatku. Zkrátka a dobře, nebojte se probudit dámu.
  • Před odchodem sáhněte po oblíbeném parfému. Ten aplikujte v malém množství na místa, která jsou nejvíce prokrvená. Nejlépe za uši, na zápěstí, do loketní jamky, mezi prsy, pod koleny. Nemusíte samozřejmě do všech míst, vyberte si takové, které jsou pro vás nejvhodnější variantou.

sephorayves rocher
Viktor&Rolf - Bonbon, Sephora, 2050 KčZářivá vůně jasmínu, parfémová voda, Yves Rocher, 960 Kč

  • Než opustíte byt, nezapomeňte se na sebe do zrcadla usmát a pochválit se. Ač to zní směšně a možná si klepete na čelo, má to něco do sebe. Věřte nám! Kdo jiný by vás měl pochválit za to, jak krásně vypadáte než vy sama?

Čtěte také:

Reklama