Prezidentské téma se nám pomalu rozjíždí. Další příspěvek je od čtenářky Renicek. Nevzpomíná v něm na prezidenta, ale je to zajímavé.

Takový zážitek musel být hezký, moc děkuju za příspěvek, Renicku.


Považuji se za velkého patriota. Moc se zajímám o historii naší země a tedy i o její prezidenty. O jejich životní příběhy, jejich manželky, potomky, jejich osudy. Jsem typické „Husákovo dítě“, ale mám dost načteno i o těch dřívějších prezidentech. Jasně že největší „hvězdy“ jsou TGM a pan Havel, ale pro mě by byl nejlepší Karel Schwarzenberg. Ne že bych pro to měla nějaké extra přesvědčující argumenty, ale nějakou zvláštní náhodou jsem se zrovna s ním, svým způsobem 2x za život potkala. Po prvé, když jsem jela stopem ze školy v Písku do Prahy. Pan Schwarzenberg, jak známo, sídlí na Orlíku a v Čimelicích. Takže v Písku se dá občas potkat. Po jednom z jeho příbuzných, Bedřichovi, se jmenuje i celkem známá písecká lesnická škola. Takže to byl pan skoroprezident, koho jsem si stopla. Cesta trvala hodinku a my zdvořile konverzovali. Kdo a kam a proč jede. Je to už opravdu mnoho let. Ani jsem tenkrát nevěděla, s kým se vezu, ale pamatuji si, že to bylo příjemné cestování. Po druhé jsem měla tu čest, že jsem spolu se svými kolegy služebně navštívila sídlo Schwarzenbergů v rakouském Murau. Tam pan Karel nebyl osobně, ale po celé dva dny se nám věnoval jeho syn Johan, který byl teď nedávno v průběhu prezidentské kampaně několikrát vidět. Obě tato setkání ve mě zanechala nějaký dojem, příjemný pocit. Cítila jsem se při nich dobře, bezpečně... v rukou někoho, kdo ví, co dělá. Možná, že nejsem objektivní a úplně spravedlivá, ale když se při poslední volbě prezidenta rozhodovalo, já měla jasno. Dopadlo to, jak to dopadlo. Třeba je někde mezi vámi někdo, koho svezl pan Zeman, někdo, kdo má právě na něj prima vzpomínku. Pan Schwarzenberg se tedy do řady českých prezidentů nezapíše, ale já si ho budu pamatovat navždy.

Renicek

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A co vy, milé čtenářky, zajímáte se o prezidenty?

Tématem dne je: Prezident.

  • Zajímáte se o politiku, a tedy i o prezidenta?
  • Byly jste volit prezidenta?
  • Co si myslíte o Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi?
  • Máte nějaké zajímavé zážitky, příběhy, zkušenosti... s prezidenty?
  • Zajímají vás prezidenti v historii naší země?

To vše a ještě mnohem víc budeme probírat. Už jste četly nový článek o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi, který by dnes slavil narozeniny? A soutěžíte o Masarykovu výzvu?

A kromě toho jako vždy jedna ze čtenářek získá za svůj příspěvek úžasnou knihu A. Indridasona: Propasti. Je to další ze severských detektivek, máte se na co těšit. Příspěvky posílejte dnes 7. 3. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: PREZIDENT

kniha

Reklama