Myslela jsem, že se dnes nezúčastním, ale inspirovaly mě žínky-in svými příspěvky. Vzpomněla jsem si na vyprávění manžela, jak v obchoďáku v NDR chtěli koupit svým manželkám podprsenky, když se vraceli z honu od spřátelených myslivců. Kromě řidičů měli určitě všichni upito a jen ti, co nejvíc (trochu) mluvili německy.

Prodavačky byly velice ochotné, obzvláště když se tam nahrnulo cca 15 chlapů v zeleném. Druh zboží byl určen, potíž byla s určením velikosti. Na pultě to bylo jak ve stanovém městečku, řada koupěchtivých byla uspokojena, jen manželovi se to pořád zdálo malé. Jeho tlumočníkovi docházela slova a motal se jazyk.
Ve finále tedy sundal svůj klobouk, přiložil si ho jako poklop na prs a řekl: „Solche!" (takové) Prodavačka zrudla a prodej dokončila jiná, starší, pravděpodobně se shovívavostí k nacamraným myslivcům. Velikost sice trefil, ale ještě dlouho se při loveckých setkáních mluvilo o tom, jak ten starý Zajíček to mohl tak dobře trefit. Mou oblíbenou dederonku" jsem nosila moc dlouho, téměř do roztrhání, už nikdy se mi při dalších návštěvách takovou velikost nepovedlo najít. Holt mi chyběl pan Zajíček a jeho klobouk...
Samík97
Milá Samík97,
tak to mě pobavilo :-))))
Reklama