Před 20 lety byl na  našem nádraží pěkný cvrkot. Protože jsme přechodová stanice s Polskem, tak jezdilo hodně nákladních vlaků o 50 vagónech od nás i k nám.

Výpravčí někdy neměl ani volnou kolej, aby mohl vlak vzít, panovala nervozita u všech. Vlaky od Týniště, Broumova, Polska… tam i zpět.

Pracovala jsem v tu dobu v nákladní pokladně a ke každému vlaku a za každého počasí jsem musela jít. Převzít nákladní listy, zkontrolovat plomby, opsat čísla vagónů.

Byla to honička, spousta kilometrů v nohách a člověk byl rád, když si na chvilku sednul.

Pan výpravčí byl šprýmař, a tak ho nenapadlo nic lepšího, než mi volat, že mi na 10 kolej přijel náklad z Broumova. Zvedla jsem se tedy a šla nějakých 500 metrů k vlaku. Hrklo ve mně, když vidím, že tam stojí jen mašina. Proklínala jsem posunovou četu, že mi vlak rozhodili, dříve než jsem ho zkontrolovala.

Jdu tedy do dopravy si postěžovat a pan výpravčí jen ha-ha-ha, že přijela jen mašina, ale abych se prý provětrala.

Stála jsem chvilečku na peróně a přemýšlela, co mu za ten blbý fór provést.

Kousíček od dopravní kanceláře stála jeho 3 roky stará škodovka, hned mi to zapálilo! Vytrhla jsem z bloku list a napsala „ prodejné, cena 15 000,-, informace v dopravě“.

S uspokojením jsem to vsunula pod stěrač a odkráčela jsem na své pracoviště.

Samozřejmě začalo být dusno, kolemjdoucí si divili tak nízké ceně, a tak se výpravčího chodili ptát. A když už asi sedmému člověku řekl, že o tom nic neví, tak vylezl z té své kukaně a šel se podívat, co lidi blbnou.

Málem ho to kleplo, když zjistil, že prodává své vlastní auto. Je jasné, že mě kolegové napráskali, ale byla primová pomsta.

Nakonec jsme se tomu zasmáli a stali se z nás dobří přátelé. Káva

Přeji všem pěkný den – vaše Pastel.ka


Děkuji Pastelce za pěkný příběh. Umět se elegantně a vtipně pomstít, to chce vkus a inteligenci. Gratuluji!

Reklama