Slíbené pokračování příspěvku od pana Viktora, týkající se jeho názoru na ženy v politice.

Ženy v politice II.

Žen by v politice rozhodně více být mělo. Zamyslí-li se totiž člověk nad argumenty pro a proti, dospěje nakonec k následujícímu poznání, jež ve prospěch žen zcela jednoznačně hovoří.

Taková žena je nucena v každodenním životě myslet na všechno. Zatímco chlapi? Chlapi, politiky vyjímečně nevyjímaje, jak známo, myslí jen na jedno.

Pod taktovkou ženy by se v těžkých časech daleko ochotněji utahovaly opasky. Pohlédněte kolem sebe. Uvidí-li postarší seladon pohlednou křehotinku, jak ochotně a dobrovolně zatahuje svoji „pneumatiku“!

Ženy bývají vzdělanější součástí společnosti. Pokud už tedy učiní rozhodnutí byť sebenerozumnější, podají je natolik rozumově odůvodněně, že jim je snáze skočit na špek.

Ženám se daleko snáze vládne mužům než je tomu v případě opačném. Protože muž je daleko snadněji ochočitelný tvor, ba přímo bačkora pod pantoflem, který, byť nemoudřejší, ustoupí, jen aby si mohl pohovět na svém kanapíčku.

Ženy mají pro každou formu boje, ten politický nevyjímaje, daleko lepší výbavu. Přiznejme si to: světu daleko spíše než kolty vládnou dekolty.

A žena je i tvor výkonnější. Žena může vesměs i ve chvíli, kdy chlap už nemůže.

Ženy pak daleko spíše vyvolají minimálně u poloviny svého národa i pocit patriotismu. Protože kdy jindy než při pohledu na ně vzpomene muž slov naší státní hymny? „Zemský ráj to na pohled“ nebo „a to je ta krásná země“.

A ženy jsou veřejností i daleko příznivěji přijímány. Protože kolikrát je jim dobrovolně galantně pomoženo s kočárkem či taškami! Zatímco naši současní mužští politici? Těm by člověk podržel otevřené dveře snad leda jednalo-li by se o vchodové dveře státních institucí ve chvíli, kdy se tito loučí se svými posty.

Prostě ženy mají všechny předpoklady stát se úspěšnými političkami a dovést naši zemi ke šťastným zítřkům nebo alespoň zkrášlit naši cestu do pekel horoucích.

Jen jednu vadu ženy mívají. Vadu dost závažnou, bránící jim do politiky vstoupit. Mají totiž… rozum.

Ženy v politice III.

O ženách v politice už se mluví otevřeně dlouho. Asi stejně dlouho, jako se vůbec o politice smí mluvit otevřeně a ne tak, jak přikazovali jediní mocní soudruzi. Mluví se o tom, jestli a kolik by jich mělo na té které politické úrovni být, jestli by byly přínosné nebo naopak na škodu.

Mluví o tom kde kdo. Ale zdá se, že hlavně ty, které by se do politiky samy rády dostaly, dále osoby přehnaně emancipované, anebo muži, kteří by si takovými řečmi sami rádi zajistili dostatek voliček pro svojí soukromou politickou kariéru.

Zatímco mlčící většina spíše mlčí. Je jí to vlastně jedno. Protože soudný člověk se touhle otázkou zase až tak moc nezaobírá. Proč by taky měl?

Měli jsme v našich vládních kruzích jednu perlu mezi dávnými už soudruhy. Soudružku Kabrhelovou. A bylo nám díky ní snad lépe? Nebylo.

Měli jsme dokonce až na ministerském postu Petru Buzkovou. A co z ní? Mužští zaměstnanci školství se mohli možná pokochat pohledem na ni, svou dočasně nejvyšší, ale to bylo asi tak všechno.

Jména jako třeba Bobošíková by nebýt občasných voleb dávno zapadla v zapomnění.

A dnešní „veřejné“ ženy tam nahoře? Díky nim víme, že existují nejrůznější tajné nahrávky, díky kterým jsme s jednou pronikly až do jejích míst nejintimnějších. Jiná se svezla výtahem dnes již zdiskreditované alternativy etablovaným stranám a teď se snaží založit vlastní politické uskupení, jen aby se na rozdíl od svých udržela nahoře i nadále. A ta třetí se zarytě zastává svého zdiskreditovaného muže, jen aby si oba uhájili vliv, a pranic na tom nemění to, že coby vystudovaná teoložka by měla hlásat dobro a pranýřovat nepravosti.

A tak by asi bylo lepší, kdybychom se konečně přestali dohadovat o tom, jestli a kolik žen do politiky patří. Protože je to vlastně jedno. Jedna, deset, sto,… Na tom nesejde. Hlavní je, aby byly v politice osoby, kterým to myslí v hlavě a které mají aspoň relativně čisté ruce a nechtějí si je ušpinit.

Otázka pohlavní není hlavní.

pozn. red.: Texty nebyly redakčně upraveny

Téma dne 24. dubna: Ženy v politice

  • Myslíte si, že ženy do politiky patří?
  • Můžete jmenovat alespoň jednu, která mužům vládne“?
  • Šla byste vy osobně do politiky?
  • O jaký typ žen podle vás jde?
  • Když už se tam dostanou, co by měly jako ženy prosadit?
  • Jsou ženy slabším článkem v politice než muži?
  • Jaký máte všeobecně názor na dnešní političky?
  • Kdybyste byla političkou, co byste jako první změnila?

Vše o ženách v politice pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dárkovým balíčkem vlasové kosmetikou Garnier

garnier

Reklama