Tak milé Ženy-in, doufám, že se nenecháte zahanbit, neboť za nás bojuje muž, a to pan Viktor z Českých Budějovic, od něhož přišly i první „tři“ příspěvky. Zaujaly mě natolik, že je zveřejňuji všechny.

Ženy v politice I.

Ženy potkáváme v dnešním světě takřka všude. Dá se říci, že ženou je každý člověk, kterého potkáme a který není chlap.

A je jen velmi málo míst, kde na ženu zpravidla nenarazíme. K takovým však patří toliko místa nepodstatná a pro naše drahé polovičky vlastně na rozdíl od jejich protipólů neatraktivní. Doménou ryze mužskou tak zůstávají již jen pánské veřejné toalety, šatny na plovárnách a podobná zařízení, kam je ženám vstup vesměs zapovězen, byť zcela zbytečně. Protože co by tam asi tak tento, že?

A jsou-li už ženy všude, kam se jen člověk vrtne, pak ani politika by neměla být a není výjimkou. A to navzdory tomu, že ženy bývají vesměs tou čistoty dbalejší polovinou lidstva a politika je pěkný chlív. Nebo veřejný dům, jak bych řekl já ve snaze nepoužít obhroublého termínu bordel.

Těžko posoudit, zda je taková žena pro politiku přínosem. Někdo říká, že ano, jiný je opačného mínění. Každý má své argumenty pro takový či onaký názor.

Říká se třeba, že ženy přinášejí do politiky více kulturnosti a něhy, což však můžeme úspěšně zpochybnit ve své mysli při pohledu na hašteřivé sousedky na pavlači. Že je jejich počínání daleko pragmatičtějším a tyto nepodléhají natolik žabomyším válkám, kterážto domněnka však vezme za své v okamžiku výprodeje v  obchodě s oděvy. Že vnášejí do politiky mateřský pud, jenž však bohužel někdy obsahuje i fackování a jiné tělesné tresty vybíjené si na opozici libovolného pohlaví.

Říká se však také, že žena do politiky nepatří. Že se má věnovat především rodině, tu a tam dokonce že patří k plotně. Že se má starat o teplo rodinného krbu. Což lze rovněž považovat za pravdu, ne však dogmaticky v době, kdy k témuž přispívají i energetické giganty, rozvážková služba nebo třeba firmy typu Vitana, které vaří za nás.

V době, kdy stačí otevřít konzervu a kdy se leckdy děvčata (pokud už vůbec) vdávají tak jako tak bez elementárních kuchařských dovedností, je však již péče o domácnost natolik zjednodušenou, že není důvodu, proč by se naše drahé polovičky nemohly politikou zaobírat.

Protože proč právě ony by kvůli zkostnatělým přežitkům z minulosti měly být zbaveny možnosti vstoupit třeba i do nejvyšších politických pater? Proč by na rozdíl od zvolených mužů neměly mít možnost společensky se znemožnit, obstarat si z ostudy kabát a něco málo si přikrást na dobu, kdy i ony jednou odejdou na trojpilířový vejměnek a ocitnou se tak na pokraji smrti hladem? Proč by neměly mít právo diskreditovat se tajnými nahrávkami, honosit se „plzeňskými“ tituly a v kuloárech rozebírat svá tabu?

Nevěřím na užitečnost jakýchkoliv kvót, přesto se ale domnívám, že by ženy měly být na politickém Olympu hojnějšími. Přinejmenším proto, že i když bude nejhůř, stačí stáhnout u televizoru zvuk… a hned se dá na tu politiku (aspoň) koukat. Nevěříte-li, porovnejte třeba nedávného „nejlepšího ministra školství“ s jeho krátce po jeho odvolání uvažovanou následnicí.

A proto vzhůru, mé drahé ženy. Chopte se otěží. Schopnosti na to jistě máte. Doma už nám přece vládnete tak dlouho...

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Pane Viktore, nejste Vy náhodou paní Viktorka :)
Moc děkuji za tento i následující dva příspěvky a přeji pěkný den a pěkný pohled na političky :)
Saša

Téma dne 24. dubna: Ženy v politice

  • Myslíte si, že ženy do politiky patří?
  • Můžete jmenovat alespoň jednu, která mužům vládne“?
  • Šla byste vy osobně do politiky?
  • O jaký typ žen podle vás jde?
  • Když už se tam dostanou, co by měly jako ženy prosadit?
  • Jsou ženy slabším článkem v politice než muži?
  • Jaký máte všeobecně názor na dnešní političky?
  • Kdybyste byla političkou, co byste jako první změnila?

Vše o ženách v politice pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: dárkovým balíčkem vlasové kosmetikou Garnier

garnier

Reklama