Irena psala, že četla v nějakém módním časopise, že denní krém by měl obsahovat minimálně UV faktor 15. Zajímalo ji, zda je to pravda a zda si tedy musí koupit krém, kde je číslo výslovně uvedeno, nebo stačí jen poznámka o tom, že tam nějaký UV faktor je.
K otázce UV faktoru Karin podotkla, že především je potřeba tento údaj na kosmetice začít hledat už na jaře, kdy je naše pleť poprvé vystavena intenzivnějšímu slunečnímu záření. A pak tyto přípravky poctivě používat až do posledního letního paprsku. Pro skutečně dokonalou ochranu pleti před slunečním zářením Karin doporučuje kvalitnější fluidy s UV faktorem 15 (ano, opravdu by to na nich mělo být napsáno), které se na rozdíl od opalovacích krémů dobře vstřebávají a pleť nepůsobí mastně. Pokud máte sušší pleť, můžete ještě použít obvyklý denní krém.


Libuše měla také dotaz přímo ze života (komu se následující otázka nezdá tak trochu povědomá?): Ptá se, zda může opakovaná návštěva kosmetického salónu dlouhodobě nebo trvale ovlivnit stav pleti a zpomalit projevy jejího stárnutí. Líbu zajímá, jestli se vyplatí investovat nějakou tu částku z měsíčního rozpočtu na návštěvu kosmetičky, nebo peníze raději věnovat na nákup rozličných kosmetických přípravků. Přiznala se, že by se sice ráda připojila k ženám, které navštěvují pravidelně kosmetiku, manikúru a pedikúru, ale je bohužel příliš šetřivá, takže nakonec nepodnikne nic. Možná by se k činu rozhoupala, kdyby měla potvrzeno, že to stojí za to…
“To bych ani tu práci nemohla dělat, kdybych si nebyla jistá tím, že má smysl,“ smála se Karin, když jsme jí položili otázku od Libuše. Ale vážně: pravidelná (opakuji – pravidelná) návštěva kosmetického salónu se skutečně vyplatí a každá žena se o tom může přesvědčit na vlastní pleť. Ideální je zajít ke kosmetičce jednou za měsíc a nechat si provést minimálně základní ošetření – tj. peeling, čištění, masáž a masku. Masáž je možná nejdůležitější součástí celé procedury, protože se pleť krásně prokrví a okysličí, svalstvo se povzbudí a navíc se účinné látky pro zpevnění pleti dobře vstřebají.