shutterstock-1902837937.jpg

Foto: Shutterstock

Svěží, vzdušná, minimalistická a nepopiratelně nádherná tráva – to je pampas. Tato okrasná travina se stala populární teprve nedávno. Dnes ji však můžeme vídat v mnoha domovech, stejně tak jako u profesionálních dekoratérů. Popularitu jí přinesly především sociální sítě, kde se začala na fotografiích interiérů objevovat čím dál častěji.

shutterstock-1945514845.jpg

Foto: Shutterstock 

Pampová tráva, známá také jako kortaderie dvoudomá, je okrasná tráva pocházející z regionu Pampas v Jižní Americe. V sedmdesátých letech se dostala do Severní Ameriky, na Nový Zéland, do Austrálie a do Evopy. Po vysušení se používá jako dekorativní prvek.

shutterstock-1902823060.jpg

Foto: Shutterstock

V současné době je však v několika oblastech považována za velmi invazivní plevel a na Novém Zélandu a na Havaji je dokonce zakázána. Vzhledem k tomu, že se u nás dá sehnat za poměrně nemalé peníze, je tento fakt docela úsměvný.

shutterstock-1932095780.jpg

Foto: Shutterstock

Ať už jde o plevel, nebo ne, pampová tráva je i nadále atraktivní ozdobou interiérů, od obývacích pokojů, přes koupelny až po terasy. Je známá svými bílými péřovými květy, které jsou zároveň jejím nejpřitažlivějším rysem. Roste rychle do výšky pět až patnáct stop.

shutterstock-1748341679.jpg

Foto: Shutterstock

Existuje asi 25 různých druhů. Chocholky této trávy jsou obvykle světle žluté, béžové či bílé. Existuje však jedna odrůda s názvem cortaderia selloana rendatleri nebo také pink feather, která má květy růžové. Anebo cortaderia jubata známá také jako fialová pampová tráva nebo tráva andská.
 
Rostlinu můžete mít v sušené podobě na okrasu roky, ale čas od času ji nezapomeňte přestříkat vysoce tužícím lakem na vlasy. Zabráníte tak jejímu opadávání. Může totiž nadělat pěkný nepořádek. Jinak je naprosto bezúdržbová.

shutterstock-1792750597.jpg

Foto: Shutterstock
 

Zdroj: Posh Pennies, Mydo Manie, House Beautiful

Reklama