Pampelišky jsou všude kolem! V úterý jsme pro vás připravili recept na pampeliškový med, dnes si přijdou na své milovníci ostřejších nápojů - víte, že se z pampelišek dá připravit lahodné víno? Čtěte dál!

VínoMáme pro vás dvě varianty receptu, které jsme našli v našem redakčním archivu: Jednu složitější, druhou jednodušší. Vyberte si tu, která vám bude lépe vyhovovat. Nejdříve ta složitější:

Potřebujete:

  • 1 l pampeliškových květů i skalíšky
  • 2,5 l vařící vody na spaření květů
  • 2 l vody na cukrový sirup
  • 1,5 kg hnědého cukru, šťávu z dvou citronů a pomerančů
  • 40 g droždí

Květy propereme a zalijeme vroucí vodou. Směs necháme odstát do druhého dne. Pampeliškovou vodu scedíme přes pláténko, květy vymačkáme a vyhodíme. Tekutinu z vyluhovaných květů nalijeme do 5litrové lahve. Svaříme 2 l vody s 1,5 kg cukru a vzniklý sirup necháme vychladnout, vlažný nalijeme do lahve s výluhem a přidáme vymačkanou scezenou šťávu z ovoce a rozpuštěné droždí v malém množství předem odebraného sirupu. Nakonec nádobu dobře uzavřeme kvasnou zátkou a necháme přibližně 6 týdnů kvasit. Po vykvašení přetáhneme hadičkou víno do lahví, dobře uzavřeme a uložíme na půl roku do chladu a temna (s ochutnávkou začneme tedy v období prvních podzimních nachlazení).


Jednodušší varianta na pampeliškové víno pro méně zručné (nebo hodně vytížené :)) hospodyňky:

Potřebujete:

0,5 l bílého vína
tři čerstvé kořeny pampelišky.

Dobře omyté kořeny macerujme 3 dny ve víně. Užíváme 1dcl denně. Při horečkách se víno používá ve formě zevních obkladů.

Tak co myslíte, vyzkoušíte složitější, nebo jednodušší variantu receptu na pampeliškové víno?

Reklama