pamela-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Blonďatá herečka nemohla se svým širokým úsměvem dostat jinou roli než okouzlující Roxie Hart. Sama herečka se v rozhovoru pro magazín Vogue nechala slyšet, že hrát právě tuto roli je něco jako splněný sen. „Dělat Chicago, to je jako vypnout všechny myšlenky. Nedokážu tančit a u toho myslet. Je to svoboda a zároveň jedinečná radost z tvrdé práce. Hraní Roxie Hart je pro mě sladkým únikem od všední reality,“ řekla.

Chicago je americký jazzový muzikál od autorů Johna Kandera, Freda Ebba a Boba Fosse, napsaný podle hry Chicago Maurine Dallas Watkinsové z roku 1926. Originální muzikál měl na Broadwayi premiéru 3. června 1975 v divadle Richarda Rodgerse v New Yorku a měl 936 repríz. Do dubna 2011 se dokonce odehrálo více než 5900 představení. Roku 2002 získalo filmové zpracování šest Oscarů. Tento filmový muzikál režíroval Rob Marshall a hráli v něm mimo jiné Catherine Zeta-Jones, Renee Zellweger, Richard Gere, John C. Reilly a Queen Latifah.
 
Pamelu Anderson si do hlavní role krásné vražedkyně vlastního muže vybral právě režisér Rob Marshall, který na nejnovějším uvedení spolupracuje. Podle deníku Deadline ji oslovil na pláži, kde se spolu se svými syny účastnila surfařské soutěže. Několik měsíců před premiérou čekalo Pamelu Anderson velmi náročné zkoušení, které se skládalo ze tří hodin tance, dvou hodin herectví a dvou hodin hlasové intonace a zpěvu. A to každý den. „Miluju práci režiséra a producenta Boba Fosse. Miluju tu choreografii, ten příběh. Skutečnost, že mi někdo takový jako Bob Foss dal šanci je neuvěřitelná a šokující. Co bude dál, nevím. Teď jen musím být Roxie a zbytek se uvidí časem, jsem otevřená i dalším podobným zkušenostem,“ řekla.

Zdroj: Profimedia, VogueDeadline, Wikipedia