cl.jpg
Foto: Shutterstock

Vzhledem k tomu, jak Pamele Anderson záleží na zvířatech, je kožená kabelka něčím, co by si už nikdy nekoupila. Naštěstí existují různé alternativy. Ve spolupráci s veganskou módní značkou Ashoka Paris vytvořila hvězda seriálu Pobřežní hlídka kolekci kabelek z takzvané jablečné kůže.

Historie materiálu v podobě jablečné kůže se datuje do roku 2004, kdy vynálezce Alberto Volcan přemýšlel nad využitím zbytků jablečného odpadu. Jeho prvním výrobkem byl ekologický papír, jehož 15 % tvořil právě jablečný odpad. Svoji myšlenku ale posunul dál. A to až k ekologické jablečné kůži, což je voděodolná a prodyšná tkanina.

A právě tu použila společnost Ashoka Paris v roce 2020 na svoji kolekci kabelek, kterou nyní rozšířila. Vyrábějí se tak, že se zbytky jablek vyřazených z potravinářské výroby rozmixují na kaši, rozetřou se do plátu a následně se suší, dokud není odstraněna téměř veškerá vlhkost. Vznikne pružná deska, která se následně kombinuje s polyuretanem. Z jablečné kůže se vyrábějí nejen kabelky, ale třeba i boty.

V kolekci kabelek, která vznikla pod dohledem Pamely Anderson, najdete nově větší nákupní tašky, ale nechybí ani menší kabelky i batůžky v několika barvách. Cena začíná na 230 euro, což je v přepočtu přes 5 600 Kč. 

Zdroje: Oliver Company London, Ashoka Paris, Instagram

Reklama