V srpnu 2006 žilo celé Rakousko útěkem Nataschi Kampuschové ze sklepa, který pro ni byl vězením od doby jejího únosu v roce 1998. Díky novým skutečnost plní případ opět přední stránky tamějších deníků.

 

Když se po osmi letech mladé dívce jako zázrakem podařilo uprchnout, stala se u jižních sousedů téměř národní celebritou. Není divu, její únosce Wolfgang Priklopil krátce po Nataschině útěku spáchal sebevraždu skokem pod vlak, a tak se zájem medií i veřejnosti upnul k ní.Natascha Kampuschová

 

Okamžitá oblíbenost sympatické Rakušanky pramenila i z toho, že přes traumatizující dlouholetý zážitek, byla schopna komunikace na úrovni a získala si respekt díky své přirozené inteligenci.

 

V těchto dnech přišel rakouský bulvární tisk s údaji z tajných vyšetřovacích dokumentů. S odvoláním na tyto materiály poskytuje informace sexuálního charakteru, k případu se vztahující. Více než ony údaje způsobil poprask fakt, že se obsah složek vůbec dostal do rukou tisku, potažmo veřejnosti. Pochopitelné podezření se obrátilo proti členům vyšetřovací komise.

 

Materiály ukazují na Priklopilovy sadomasochistické sklony. Potrpěl si zejména na „otrokyně ve stejnokrojích“ a naznačují, že takové praktiky uplatňoval i vůči Natasche Kampuschové. Ta ale nic podobného na veřejnosti nepřiznala, čemuž se nelze divit.

 

Sledovali jste případ mladé Nataschi? Musí ji osmiletá zkušenost z dětství a dospívání nutně poznamenat na celý život? Co říkáte na to, že tajné dokumenty se nezveřejňují jen u nás?

Reklama