Legendární skládací nožík ve tvaru rybičky si řada současných generací vybaví jako první kapesní nůž svého dětství. Velkou popularitu si tento jednoduchý zavírací nůž postupně získal i ve svébytné české disciplíně, kterou je houbaření... a nyní dostal dokonce barevnou tvář, podívejte se!

rybicky

Obchod Les Houbeles svou novinkou v sortimentu symbolicky odstartoval houbařskou sezónu 2012. „V našem sortimentu se sice nachází několik vysloveně houbařských nožů, pro které je charakteristická střenka se štětinkou na odstraňování nečistot z povrchu hub. Pro většinu Čechů je nicméně i nadále synonymem houbařského nožíku právě rybička ze severočeského Mikova,“ vysvětluje, jak celý nápad vznikal, Daniela Richterová. „Náš tým patří k velkým fanouškům legendárního nožíku a myšlenka barevných variant rybiček vznikala paralelně s myšlenkou vytvořit první originální značku pro české houbaře. Z počátku jsme si nebyli jistí, zda náš nápad posvětí mikovská výroba a zda bude možné vytvořit cenově dostupnou, zároveň ale svěží a moderní variantu rybičky. Musím ale říci, že v porovnání s jinými firmami, které jsme oslovili s možností spolupráce, jsme se u Mikova setkali s nebývalou vstřícností a otevřeností,“ pokračuje Daniela Richterová. Absenci štětinek na tomto nožíku by měla zákazníkům vynahradit další novinka v sortimentu - samostatný houbařský štěteček. Podle týmu Les Houbeles totiž stejně řada houbařů nečistí své úlovky přímo v lese, ale až dodatečně doma. Speciální houbařský štěteček se tak může stát praktickým vybavením každé české kuchyně.

Prozatím jde do prodeje limitovaná řada rybiček ve čtyřech atraktivních barvách. Nová barevnost má podle majitelky obchodu i ryze praktický význam: „Je pravda, že novým designem jsme chtěli oslovit především mladší generace. Každý houbař ale musí ocenit, že pestré barvy jsou praktickým opatřením proti ztrátě. Barevné rybičky v lese nikdo jen tak nepřehlédne,“ dodává s úsměvem na závěr Daniela Richterová.

A nám v redakci se tenhle nápad „oživit“ staré rybičky moc líbí!

Zdroj foto a text: TZ Les Houbeles, www.leshoubeles.cz

Reklama