Čtenářka v.poho byla díky pořadu Větrník na rozhlasové stanici Vltava v obraze a znala naši rockovou scénu. A já s ní musím souhlasit, české interprety jsem slyšel ve Větrníku a zahraniční na Hlasu Ameriky… Díky Vám v.poho za tuhle připomínku.

A ČRo Vltava?
Větrník byl za totáče jediný pořad, kde se hrály opravdu moderní písničky.
Třeba Bára Basiková a  a Precedens, to byla tehdy skutečně bomba. Co si pamatuju, byla jsem mezi svými spolužačkami jediná, která věděla, kdo to je, když najednou jako zjevení zazářila na Zlatém slavíkovi mezi všemi těmi Karly Gotty a Helenkami a Haničkami....

Tak Větrník jsem poslouchala pravidelně.
I když ho dávali pozdě večer a i když si naši ťukali na čelo, co to je za hrůzu.
Zalezla jsem si do pokojíku pod peřinu, zakutala se až po uši do tepla (nojo, u nás se to s topením nikdy nepřehánělo, to už jsem tu jednou psala)...a poslouchala a poslouchala.

Pěkně naplno.

Naši moc netopili hlavně proto, že dům byl dost velký ( a studený a jeho vytopení by dost stálo ). I to však mělo svoje nesporné výhody, protože můj drsný rock zas až tak příliš nenarážel na ryčnou dechovku v obýváku. Tedy pokud jsem neusnula spánkem spravedlivých dřív, než se mi podařilo rádio vypnout.

Větrník jsem poslouchala až do té doby, kdy jej a vlastně i Vltavu, krátce po revoluci zrušili.

Potom jsme se s rozhlasem začali pomalu odcizovat.

Vznikla spousta nových stanic a mně přišla jedna jako druhá. Téměř všechny byly strašně happy a fajn a téměř všechny si oblíbily Káju Gotta, Helenky a Haničky a dokonce i Bára Basiková, kterou jsem měla v jejích začátcích tak ráda, zřejmě usoudila, že nejlíp je těm, kdo zpívají tak, že ani neurazí, ani nenadchnou a tak se pro jistotu začala Helenkám podobat.

Časem přišla doba, kdy mi knoflík u rádia zapadl prachem a vlastně jedinou připomínkou rozhlasového vysílání se pro mě stalo placení rozhlasového poplatku:-)).

K rádiu jsem se vrátila až před několika lety a spíše tak nějak nedobrovolně.
To když se přistěhoval můj přítel, který rádio poslouchá téměř pořád.
A já jsem po dvaceti letech najednou znovu začala slýchat třeba Meteor.
Teda jenom, když o víkendu ten můj chlap nezaspí:-)).  

v.poho
Příspěvek nebyl redakčně upraven


Končí téma :Jaký je váš vztah k rádiu?

Jednu z vás, za chvíli, kolem 16. hodiny za příspěvek odměním krásnou květinou doručenou až k vám domů!!!

Reklama