Iva K nám poslala svou úvahu o tom, že je lepší nakupovat méně a nevyhazovat. Že je lepší nakupovat kvalitnější a chutnější potraviny. A nedá se s ní než souhlasit. Děkuji Ivo K za váš příspěvek.

Potraviny mám nejraději ty tuzemské, u nás vypěstované. V dnešní době je to ale těžké rozlišit. Proto nakupuji ráda na trhách čerstvé potraviny a v rozumném množství. Protože, když toho nakoupím kvanta, stejně mi toho polovina uschne, nebo se jinak zkazí. Ty zahraniční kupuji, hlavně když není sezona. U nás stejně nerostou, tak není co řešit.

Dovoz neřeším třeba u banánu, nebo ananasu. Ale hlídám si cenu  podle letáků, kde  v kterém obchodě se prodávají levněji.

Vajíčka dostávám od známé  a to domácí. To se někdo má :-) Dneska je kurník na dvorku před domem pořádné terno. Tolik peněz zaplatit za jedno plato je nehoráznost. Ale vajíčka jsou častou součástí jídelníčku. Bez nich se málokterá hospodyňka obejde. Maso zase kupuji přímo u řezníka a mám jistotu, že je kvalitní a čerstvé. Třeba do Kauflandu bych pro maso nešla. Netuším, jak dlouho na tom pultu leží a kdo ho přivezl.

Dost často neodolám a občas koupím něco z dovozu a zkouším a chutnám. Nakonec příjdu většinou na to, že se to dá udělat i tady a za mnohem rozumnější cenu. U mě rozhoduje kvalita, před kvantitou. Na co mi budou třeba brambory v 5 kg pytlích, když z nich polovinu vyhodím. Jsou plné černých fleků. To si raději koupím dražší naše v menším balení a mám jistotu, že budou dobré a kvalitní. Na cenu se dívám jen v případě stejného zboží, ale u různých prodejců. Taky se vyplatí nakupovat po internetu. Tam odpadají marže prostředníků a tím pádem je rozumnější cena.

A když odbočím od potravin. Myslíte si, že tady koupíte v našich obchodech s nábytkem český výrobek?? Jen těžko. Abych se vyhla koupi nekvalitní kuchyně z Polska, raději jsem si ji nechala udělat na míru od místního truhláře. Je nádherná. Zato pracovní stůl pro dceru jsem si zase z Polska dovezla. Na něm se nedá nic zkazit a je o třetinu levnější.

Nebo med nakupuji jen od místního medaře a jsem s ním leta spokojená. Jak vidím na etiketě v obchodě, že je něco vyrobeno v EU, tak to nekoupím. Co se týče medu, tak je to slité z různých koutů EU a nemá skoro žádný léčebný účinek. Ten je dobrý tak do perníku. To je právě ten případ, kdy si raději připlatím.

A nebo vzpomínáte si, jak chutnalo mléko ve skleněné lahvi?? Já jsem se se sestrou prala o to, kdo to mléko načne. Protože mělo na hladině špunt ze smetany. To bylo mléko a ta chuť. Dneska se s ním to krabicové nedá srovnat. Když mám tu možnost, koupím si z mlékomatu. Ale je docela od nás daleko, tak těch příležitostí moc není.

Iva K.
Text nebyl redakčně upraven


Kupujete raději české, nebo zahraniční potraviny?

  • Řešíte, zda je produkt dovezen z velké dálky, nebo zda je domácí?
  • Přijde vám normální jíst v zimě čerstvá rajčata, okurky a maliny a jahody?
  • Dáváte přednost sezónním potravinám, nebo nakupujete v supermarketech?
  • Když máte na výběr mezi cizím levnějším a českým dražší, čemu dáte přednost?
  • Rozhoduje o vašem nákupu kvalita a chuť, nebo cena?
  • Chápete tvorbu ceny potravin a souhlasíte s dotacemi do zemědělství?
  • Vadí vám česká „nesoběstačnost“ v produkci základních potravin?
  • Napadá vás k tomuhle tématu něco dalšího?

Pak mi to pošlete do redakčního mailu

redakce@zena-in.cz

a já jednu z vás odměním naloženým lanýžem. Protože právě on je potravinou, o které se dá říct, že je sem dovážena z ciziny, ačkoliv se dá nalézt i v našich lesích, ale nesmíme ho trhat, takže jinak než z dovozu se nedá sehnat. A jsem přesvědčen, že většina z nás o něm slyšela, ale v ruce ho nikdy nedržela a nikdy s ním nevařila…

Reklama