Ahoj všem v redakci!

Jsem tradiční vánoční člověk. Vánoce bez atmosféry a cukroví jsou pro mě nepředstavitelné. Teda byly až do letoška.

Od června jsme přistavovali novou koupelnu a před týdnem jsme skončili. Takže letos mi cukroví peče dcera v Praze, protože já uklízím a uklízím a...

Máme 3 dospělé děti, které s námi tráví pohodové rodinné Vánoce bez horentních darů, ale máme se rádi, a já si osobně Vánoce bez svých dětí neumím představit!!! Jinak jsem skvělá kuchařka a připravím jim jako každý rok štědrovečerní menu o třech chodech: předkrm - obložená mísa, krůtí polévka, černý kuba, bramborový salát s krůtími  a kapřími řízečky, vánoční kompot a posléze zmrzlinový pohár.

Dáme si od všeho přiměřeně, na pohotovost s nevolností od přejedení opravdu nejezdíme. Pijeme pivečko a šampíčko, klábosíme a vzpomínáme, co se kdy na Štědrý večer přihodilo. Památné jsou dvě historky.

Ta první se stala před 10 lety. To jsem ještě pila alkohol jako každý a 23. prosince jsem šla na návštěvu ke kamarádce. Její manžel mě strašlivě opil , takže jsem Štědrý den a přípravu všeho toho jídla protrpěla mezi kuchyní a záchodem a večer jsem nevečeřela.

Druhá se stala před 3 lety, když jsem servírovala kompot a manžel pravil, že nechce, a s odmítavým gestem jeho ruky se srazila moje servírující a já ho polila .Máme novou tradici - polévání taťky.

Těch příhod je spousta. Já osobně nejraději vzpomínám, když jsem byla malá, jak jsem nesměla nic jíst a děda mi dělal baterkou na zeď zlaté prasátko a jak nám skoro každý rok hořel stromeček od svíček a jak ho jednou táta nemohl uhasit, a tak ho ze  3. patra vyhodil z okna.

A jak mi vypadl z tašky vánoční kapr a mrskal se po ledě a já ho nemohla chytit a jak...
Je toho hodně a je to milé a rádi si to připomínáme.

Radši už končím, čekají mě mí žáci. Ještě Vás v redakci zdravím a přeji všechno
nej, nej... a hlavně ZDRAVÍČKO!!!             

Eva


Pěkný páteční den, paní učitelko Evo! Venku prší, je tam šero a váš příspěvek je prodchnut dobrotami, že se snad i začínám těšit! Zvláště mě zaujala ta vyvážená dokonalost štědrovečerní tabule. Děkujeme za příspěvek a také přejeme hezké svátky.

My jsme si zase na kuchyňské lince zapálili adventní věnec a po chvíli (když už to praskalo jak u táboráku) jsme si všimli, že jsme si ho zapálili celý...

 Už máte napečíno? Že ne? Tak šup, šup, ať stihneme ochutnat.
Máte? Nevěříme!
Pošlete nám chlouby své předvánoční práce.

Co plánujete na štědrovečerní tabuli? 
Kapra a salát?
Nebo snad něco jiného?

Co všechno patří na váš štědrovečerní stůl?
Plánujete nějakou specialitu?
Co se vám kdy přihodilo u štědrovečerní večeře?

Pište, možná vás odměníme...
redakce@zena-in.cz

Reklama