Krásně čisté a voňavé prádlo bylo již odnepaměti znakem spořádané rodiny, která dbá o základní hodnoty. Zažitá fráze: „Oblečení muže je vizitkou ženy“ má opravdu staré kořeny.

Stejně jako v minulosti i dnes platí, že čisté, voňavé a vyžehlené oblečení budí lepší dojem než drahý, ale neudržovaný oděv. Na to vše myslí již od roku 1966 univerzální prací prostředek Palmex, který se díky neustálému vylepšování receptury výborně přizpůsobuje požadavkům spotřebitelů a přináší tak vynikající kvalitu a úsporu času i námahy v každodenním životě již po dlouhých 40 let. Stejně jako se od vzniku Palmexu mění doba, mění i Palmex své složení a obal. Všechny změny však vždy měly jedno společné – záruku vysoké kvality a spolehlivé účinky praní. Díky inovacím týmu firmy Henkel bude Palmex i nadále pokračovat v úspěchu u spotřebitelů a plnit domácí ikonu kvality.

Úspěch, který trvá

Osvědčený místní produkt
V roce 1953 vznikl v Novém Městě nad Váhem podnik Palma, který se specializoval na výrobu pracích a čistících prostředků, toaletních a pracích mýdel. V roce 1966 uvedl na trh nový univerzální prací prášek Palmex 85, který si díky velmi kvalitní receptuře zaručující spolehlivé odstranění skvrn, nízké pěnivosti vhodné pro praní v automatických pračkách a zároveň stoupající penetraci praček našel ve většině domácností rychle pevné místo a odstartoval tím své dlouhé a úspěšné působení na trhu pracích prostředků.

Palmex – člen každé domácnosti
Již od svého vzniku představoval Palmex 85 spolehlivého pomocníka v československých domácnostech a postupem času se stal domácí ikonou kvality i v případech praní v ne vždy příznivých podmínkách. Prací prášek, který byl určen především pro praní v automatických pračkách, používala široká vrstva spotřebitelů, a díky svému složení a kvalitním výsledným účinkům se rychle prosadil na nepříliš velkém domácím trhu pracích prostředků jako dobový znak zájmu o kvalitu života, šetření času i námahy při vedení domácnosti. Stal se vítanou pomocnou silou emancipované ženy osmdesátých let 20. století. Ještě dnes se při vzpomínce na 80.léta mnohým ženám vybaví kartónové obaly se symbolem barevných mýdlových bublin.

Spojení s mnoholetými zkušenostmi společnosti Henkel
Spojením podniku Palma š.p. a Henkel Austria vznikla v roce 1991 společný joint-venture Henkel-Palma. Pro Palmex se tím otevřela nová perspektiva dalšího rozvoje. Nadnárodní koncern Henkel přibral Palmex do svého portfolia úspěšných mezinárodních pracích prostředků (například Persil) a vylepšil ho tak, aby splňoval koncepci společnosti, která respektuje místní zvyky a zachovává místní značky s využitím úspěšných Henkel výzkumníků. 90. léta 20. století se nesla ve znamení vylepšení receptury Palmexu o aktivní kyslík pro lepší odstraňování skvrn a zavedení Palmex Color pro praní barevného prádla. Inovace zajišťuje lepší péči o textilie a barevnost oděvů. Henkel tímto přenáší inovaci varianty „Color“ poprvé na světě zavedenou u pracího prášku Persil i na další značky svého portfolia. Ve druhé polovině 90. let 20. století prošel Palmex další převratnou změnou a inovací složení, která umožnila praní prádla i při nižších teplotách (40-60 stupňů).

Cesta k inovacím a síle

V roce 1997 byla zavedena postava Palmexmana jakožto symbolu síly praní. Zpočátku jde o hranou postavu, později kreslenou postavičku, která se brzy stala nedělitelnou součástí image Palmexu. Došlo i k nové receptuře „s modrou sílou perly“.

Rok 2000 přináší první gelové prací prostředky a Palmex představuje dvoufázový Palmex, který ve dvou na sebe navazujících fázích praní zajišťuje odstranění skvrn a zároveň i péči o textilie. Díky investicím společnosti Henkel do nových technologií a surovin, důrazu na enviromentální stránku produktů a šetrnost k životnímu prostředí poskytoval Palmex od samého počátku svým spotřebitelům hodnoty, do té doby přístupné pouze u obdivovaných západních prémiových značek. S rostoucí náročností spotřebitelů se utvářelo i portfolio variant Palmexu. Je dostupný ve variantách pro bílé a stálobarevné prádlo (Classic), variantě Color pro barevné prádlo, poprvé se uvádí i voňavá varianta pro bílé a stálobarevné prádlo Palmex „Svěžest jablek“. Dnes je už téměř nemyslitelné, aby jedna značka pracího prostředku neposkytovala varianty na bílé a barevné textilie, nebo různé formy provedení, jakými jsou prášky či gely.

2004
Palmex po několika letech mění tvář a s ní dochází i k výraznému vylepšení receptury.  Nastává celková modernizace Palmexu, který je aktivnější v boji proti skvrnám, lépe se vypořádá s nečistotou na límcích a manžetách. Nová účinnější receptura obsahuje vyšší podíl tenzidů a enzymů, což umožňuje lepší výsledek praní. Palmex na bílé prádlo má více složek pro zesílení efektu bělosti prádla, a to je také lépe chráněno proti zešednutí. Palmex Color obsahuje složky pro ještě lepší ochranu barev. Je uvedena nová voňavá varianta Alpfresh. Došlo také k úpravě obalu. Jde o úplně nový vzhled balení všech variant pracího prostředku Palmex. Místo dosavadní postavy Palmexmana se obaly pyšní kruhem v barvách duhy.

2005
Síla pracího prostředku prezentována vzorovou domácností známé osobnosti Hany Heřmánkové

Rok 2006 – rok inovací Palmexu

Kompaktní prací prášky Palmex
Přechod na kompaktní formu pracího prášku v rámci mezinárodní iniciativy výrobců „Provětrejte své prací návyky“, využití loga EuroCompact na obalu. Kompaktní prací prášek Palmex je o 1/3 méně objemný, při zachování stejné prací síly. Podílí se tak na snížení objemu pracích prostředku, které se dostávají do životního prostředí, a zároveň je tímto výrazně jednodušší dávkování (100 gramů na prací dávku, oproti dřívějším 150 gramům).

Nová receptura
Palmex nyní navíc přináší dokonalou pomoc při praní módních textilií, které často vyžadují praní při nízkých teplotách. Při praní na 40° je zapotřebí skutečně kvalitní prací prášek, který působí nejen na špínu na povrchu, ale důkladně prádlo propere a vyčistí uvnitř. Díky větší prací síle Palmex odstraní skvrny usazené hluboko ve struktuře látky a dodá prádlu maximální čistotu. Dokáže látku zbavit i těch nejodolnějších skvrn od krve, kakaa, čaje, kávy, vína, másla, trávy, borůvkové šťávy, atd.

V příštích dnech se můžete těšit na velkou soutěž s Palmexem, kde budete moci vyhrát přípravky Palmex na rok praní!

Reklama