Dobré ráno, tak nám dneska nachumelilo, jak je vidět, zima se jen tak nevzdává a nebere ohled na blížící se velikonoční svátky.

Pro mne Velikonoce jsou vždy příchodem jara a už se těším na jarní sluníčko a rozkvetlé louky, na které je nádherný pohled, když jsou prozářeny barvou pampelišek.

V pondělí se u nás schází celé příbuzenstvo, protože jako jediní z rodiny nemáme auto, které nám vůbec nechybí. A tak v neděli barvím vajíčka, je to pro mne takový letitý rituál.

Ke zdobení používám různé traviny i když letos to bude asi trochu problém něco natrhat. Uvařená vajíčka nejdříve obarvím žlutou barvou a když barva zaschne, tak na vajíčko přiložím nějaký travnatý lístek, vajíčko vložím do gázy, nahoře pevně uvážu a dám třeba do červené nebo modré barvy.

Po rozvázání gázy se pak těším na výtvor, který mi na vajíčku vznikne. Je to docela napínavé a koledníkům se takováto vajíčka moc líbí, protože jsou dvoubarevná.

A tak už se těším na tu omladinu, která mne vymrská a mají radost z připravených balíčků.

Na obrázku jsou zajíčci, které věším na větvičky už 25 let, vždy je uschovám a opět použiji.

v

Pravda, už jich moc nemám, časem se vždy nějaké rozbije, ale chystám se, že příští rok vyrobíme s vnoučátkama nové zajíčky.

Přeji všem krásné a odpočinkové velikonoční svátky a do jarních dnů dobrou náladu. Pálivka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Je to všechno moc pěkné. Tu Tvou techniku vyzkouším určitě, také jsem hračička. Děkujeme za přáníčko a i Tobě přejeme hodně pohody a příjemné chvíle. Míša

Co si vy myslíte o Velikonocích? Jaké jsou vaše asociace, když se řekne "pomlázka"? Máte nějaký zážitek z těchto dnů, o který se chcete s námi podělit? Pište na redakce@zena-in.cz. Každé dvě hodiny vylosuji z došlých E-mailů jeden, který dostane dáreček.

 

 

Reklama