Dobré dnešní horké poledne všem, téma o plavání se opravdu dnešní den hodí, je hrozné vedro a určitě by bylo všem dobře dnes na plovárně, nebo někde jnde u vody.

Já jsem se učila plavat až ve svých patnácti letech, kdy jsem jezdila sama na koupaliště do jiného města, aby mě nikdo známý neviděl.

Učila jsem se tak, že jsem šla do bazénu, kde jsem dosáhla nohama na dno.

Pak jsem se odrazila ode dna jednou nohou a udělala jsem několik temp. A tak jsem se postupně zdokonalovala a troufala si i  do  hloubek. Potápět se teda neumím, ani si netroufnu do bazénu skočit, to jsem nikdy nedělala, nevím, jestli bych pak nebyla objektem pro plavčíka, tak to ani nezkouším.

Před několika lety jsme byli na dovolené s našimi známými v Čalovu.

Měli s sebou dvě děvčátka, která chodila ještě do školky. Jejich maminka kdysi závodně plavala a dost jí vadilo, že dívenky neumí plavat. Chtěla je do vody hodit, že se prý tak naučí plavat." Tak to ne!", řekla jsem ji. "To by jsi je pak do hlubší vody nedostala vůbec."

A tak jsem je učila tak, jak jsem se učila já. A během týdne se děvčátka naučila plavat. Sice dívky chodily do bazénu, kde jim voda byla po krk, ale plavaly.

Dnes už jsou obě studentkami VŠ a jejich maminka mi několikrát říkala, že se naučily plavat jenom díky mně.

Myslím, je to dobrá metoda a doporučila bych ji vyzkoušet u všech malých dětí, které se bojí vody. I vnučku jsem takto naučila plavat.

Pak chodila do školky, kde každý rok měly děti výcvik v plavání, ona se už vody nebála a jenom se zdokonalovala. Dnes se potápí, skáče do bazénu a je ve vodě jako rybička.

Přeji všem krásný dnešní den.
Pálivka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Metoda bezva. Také jsem ji využila. Jako baletka jsem byla.  Mohla bych Ti hodiny vyprávět, kterak jsem se vytrvale po kreativním odrazu posílala několika tempy ke dnu. Jsem dřevo. M

Pište na redakce@zena-in.cz své zážitky, jak jste se naučili plavat vy, nebo vaše dítě, případně jiný člen rodiny. Jaký máte vztah k vodě a UMÍTE VŮBEC PLAVAT?   Dnes si příspěvkem můžete „vypsat“ plážový balíček.

Reklama