Dobrý den všem,

k oslavám chci napsat jenom pár řádků. V naší rodině se slaví narozeniny všech členů naší rodiny. Nejvíce se s manželem těšíme na oslavu narozenin našich vnoučátek. Začíná to vždy balením dárků pro malého oslavence a pečením dortu. To mně dá vždy hodně přemýšlení, jaký že to dort mám upéct? Jednou to byla panenka koupající se ve škopíčku, pak zase hlava koně,nebo chaloupka s Křemílkem a Vochomůrkou, kočičky s klubíčky, košíček plný růžiček atd. Nakoupím suroviny a pustím se do díla. Dorty peču vždy jeden den před oslavou, aby byly čerstvé.Při pečení a zdobení  vždy trnu, aby nepřišla nějaká návštěva, protože v mé malé kuchyni mám hrozný nepořádek a vždy si oddychnu, když je dort hotov a kuchyň je uklizená. To mám pak radost, že jsem to zvládla a těším se na to, jak se dort bude líbit.

Vnoučátkům vždy k přáníčku přiložím do obálky tisícovku, aby jim něco maminka koupila a k nelibosti tatínka zabalím i pár nějakých hraček, kterých mají vnoučátka doma moc a moc, ale nedejte jim hračku? To by přeci nebyla ta správná narozeninová oslava.Často balím i knížky a už se mi zdá, že jich mají také doma dost. Ale nekupte knížku, když jich v Knize je tolik a jakých pěkných.To nikdy neodolám a vždy nějakou dětskou koupím.

Nejvíce vzpomínám na oslavu Silvestra v roce 2008, kdy byla vnoučátka u nás na noc a pěkně jsme si ten konec starého roku s nimi oslavili. Pravda, Nového roku se děti nedočkaly i když se na něj moc těšily, ale prostě únava je zmohla. Bylo u nás veselo, protože u nás byla i jejich prababička, kterrá si je užívala. Přikládám fotku kde dětské šampáňo teklo proudem. Naposledy jsme v sobotu slavili osmdesáté narozeniny prababičky  našich vnoučátek o které jsem tento týden již psala.

A tak přeji všem čtenářkám, když slaví, ať u nich je  veselo a  vládne dobrá nálada. Myslím, že na takové oslavy vždy celá rodina ráda vzpomíná.

Pálivka

oslava

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Dala bych si nějaký pořádný dort od opravdové babičky! Ta moje uměla výborný tvarohový koblihy. No, to jsem si udělala chuť hned po ránu. :)

Oslavy mohou mít tedy různou podobu, intenzitu i následky. Napište mi své zážitky, rituály, zvyklosti, jak slavíte vy!

Budu se těšit na vaše příspěvky redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek ocením krásných tvořítekem na led. Bude se vám líbit!

Reklama