Dobré odpoledne,

asi před hodinou jsem si otevřela magazín Žena-in, kde jsou články k pověrčivosti. A tak jsem přemýšlela o tom, že jsem také tak trochu pověrčivá. Věřím na úplněk, říká se, že se v té době mají přesazovat květiny, když jdete ke kadeřníkovi, účes lépe drží, co se týká diety, tak prý je to také pravda, sice jsem to nikdy nevyzkoušela, vzpomenu si vždy večer, až když mi kulaťoučky měsíček svítí do oken. Jéé, zase je úplněk a já zase nevyzkoušela, jestli je tato pověra pravdivá. Samozřejmě, když je v pátek třináctého, mám takový divný pocit, co že se to dneska zase stane, když je toho třináctého? Většinou se nestance nic, ale ta pověra u mne vyvolává obavy.

A tak jak přemýšlím o pověrách, aniž bych na ně chtěla reagovat článkem, tak mi zvoní mobil.Volá mi sestra, že ráno hledala své zubní protézy , že je nemohla najít a tak si myslela, že je  omylem vysypala z misky ,kam si asi položila i banánovou slupku,vyhodila do koše, který vysypala do popelnice. Najednou slyšela popeláře a když vyběhla ven,obsah jejich popelnice byl již v útrobách popelářského auta.

Honem hledala náhradní, které nepoužívala a které ji nepasovaly. Ale do práce bez zubů jít nemůže!Nakonec našla, co hledala, honem s nimi do pusy a rychle do práce. Přišla domů s odřenými dásněmi a nešťastná, svěřovala se mi s tímto problémem. Já ji říkám: "Tak se ještě podívej, třeba je někde budeš mít" Ne, nemám, vždyť už jsem všechno doma prohledala", byla zoufalá.Najednou slyším: "Je počkej, Ešlinka si hraje s mou spodní protézou."No vidíš, tak tam bude i někde ta druhá", povídám ji. "Tak ahoj, jdu ji hledat, pak Ti zavolám" Sestra má kočičku Ešlinku a kocourka Mikeše. Mikeš je hrozný neposeda a všechno ji ze stolu schazuje. Ona si večer zubní protézy vyndala, položila na stůl a zapomněla na ně. Ráno je pak nemohla najít a tak si myslela, že je vyhodila do koše, kam vysypala misku s banánovou slupkou a kam si myslela, že si odložila i zuby.

Za chvilku zvoní telefon a opravdu se druhá část našla pod sedačkou. A ona mi povídá: "Tak to mi našel sv. Antoníček. To je patron ztrát a nálezů. Já jsem ho prosila, že když mi pomůže při hledání, tak mu dám do kasičky 100 Kč. Když se nám ztratila Mailinka,(to je zase její pejsek-fenečka), tak jsem ho také prosila o pomoc a on mi pomohl. Mailinka se našla.

To já ho vždy poprosím, on mě vyslyší. Tak mu musím jít dát zítra do kasičky penízky."

Sestra byla moc šťastná. O sv. Antoníčkovi věděla od maminky svého muže, která s ním měla také dobré zkušenosti. Nosila jeho výlisek v peněžence a když maminka zemřela, sestra si ho dala do své peněženky.

A tak jsem při čtení článků o pověrách vůbec netušila, že přispěji také trochou mouky do mlýna. Ale musím vám to napsat, je to neuvěřitelné, co se dneska sestře přihodilo. Přeji hezký den a posílám vám fotečku sestřiných nezbedníků. Chlupatou kočičku Ešlinku, nezbedného mourka Mikeše a fenečku Mailinku.

Pálivka

Reklama