Dobrý den všem slušným lidem, kteří nejsou lhostejní k problémům druhých lidí. Také i já, jako Míša si myslím, že je mezi námi hodně dobrých lidí a nejde třeba jenom o pomoc při nějaké autohavárii, k tomu se jen tak nenachomýtneme…

…ale je třeba milé od mladé paní, která mi podala sáček na dva tvarohy, které jsem nakupovala nedávno  v Tescu a protože z nich tekla voda, šla jsem si do oddělení zeleniny pro sáček.

Držela jsem v jedné ruce kabelku a vozík a v druhé tyto tekoucí tvarohy a byla jsem dost neohrabaná a hle, milá pani mi podala tento sáček. To člověka potěší.

Já jsem několikrát byla v práci odměněna vyšší výplatou jen proto, že jsem na někoho byla milá.

Pracovala jsem jako pokladní ve stanici ČD a slušné a ochotné jednání se zákazníkem pro mne bylo samozřejmostí. Vždyť šlo o naše zákazníky.A přeci jenom byli lidé, kteří vedení poslali e-mailem na mne pochvalu. A tím jsem dostala i vyšší prémie.

Sama jsem ani nevěděla, čím jsem si této pochvaly zasloužila, protože jsem vždy vedoucímu říkala, že nevím, že bych dělala něco vyjímečného.

Ale protože vždy v pochvale byl uveden den a i třeba hodina, tak vedoucí věděl, že jsem měla službu.To, že pomohu sousedce s nákupem je pro mne samozejmé, bylo ji 83 let a i já jednou budu ráda, když mi tašku někdo vynese do schodů.

A tak jsem třeba někomu zavolala sanitku, když se mu udělalo na nádraží špatně, pak mi jeho paní donesla bonbonieru s tím, že jsem jejímu muži zachránila život.A přeci by to udělal snad každý, kdyby se k této situaci dostal.

Jednou přišel k pokladně mladý muž, který někde den a noc tancoval nonstop v nějaké soutěži a přejel a vystoupil na naší železniční stanici. Přišel za mnou, že nemá žádné peníze, jestli bych mu půjčila na jízdenku zpět, je tomu už asi 15 roků, tenkrát ho jízdenka stála asi 45 Kč.

Vzal si moji adresu a že mi to pošle. Spolupracovníci mi říkali, že už peníze neuvidím. A věřte, nevěřte, asi za 2 měsíce na mne zvonila pošťačka a volala, že má pro mne 50 Kč. No já se divila, kdo mi posílá tuto částku, na mladého tanečníka jsem už dávno zapomněla.

Předávala mi ještě dopis a hned mi došlo, že jde o vrácení dluhu.

Ten chlapec byl z Jičína a zpáteční adresa byla právě z Jičína. Tenkrát mi v dopise moc děkoval, že jsem mu pomohla. Jednou zase studentce ujel poslední vlak a tak potřebovala zavolat v noci rodičům, aby si pro ni přijeli. Ale neměla na telefon.

A tak jsem ji tenkrát půjčila 20 Kč a asi za 14 dnů jsem na pokladně měla v obálce peníze i s pěkným vánočním přáníčkem, které sama namalovala. Bylo to moc milé. A takových příhod bylo více. Někdy jsem o peníze přišla,protože i když slibovali, nevrátili je,ale nikdy to nebyla zas tak velká částka, abych si z toho dělala velkou hlavu.Každý se někdy může dostat do složité situace a určitě bych byla i já ráda, kdyby mi někdo pomohl.

Mé sestře také jednou pomohla milá paní.Jela šalinou domů a bavila se s jednou známou o tom, že potřebuje nový hořák do plynového kotle a nemůže ho sehnat. Byl už tenkrát podzim a oni doma nemohli topit, malé děti a nebylo to pro její rodinu nic příjemného.

Tento jejich rozhovor vyslechla vedle sedící paní a nabídla mé sestře, že ji hořák sežene a jak řekla, tak také udělala a během týdne měli doma teplo.Ta pani pracovala jako nákupčí a říkala, že jí také někdo pomohl a tak ona zase pomohla mé sestře, protože měla možnost hořák sehnat. A tak prý zase vracela tuto pomoc někomu, kdo ji potřeboval.

Víte člověk pomůže, zdá se maličkostí, ale pro toho druhého to je třeba v okamžiku pomoci opravdu moc důležité.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


...jistě že ano a plně souhlasím. To, co pro nás může být vlastně bezvýznamnou drobností, může pro někoho být důležité. A to nejen obsahem, ale skutečností samotnou, protože nikdy nevíme, v jakém rozpoložení se onen člověk právě nachází, čím prochází, a tak i drobnost mu může třeba v určitou chvíli velmi pomoci už jen tím, že mu dá najději a vědomí, že není sám.

Máte i vy důkaz, že MÁME DOBRÉ SRDCE? Napište mi o tom a podělte se se všemi. Nic nám tak nezpříjemní den i víkend než právě příběhy plné dobra, které je v nás. Pište na redakce@zena-in.cz

Reklama