Dobré pondělní ráno všem čarodějkám,

doufám, že jste se z čarodějnického reje vrátily všechny v pořádku a že jste si užily 30. duben tak , jak se patří na čarodějky. Snad jste i políbeny byly první den v květnu od mužského pohlaví pod rozkvetlou třešní, aby jste neuschly.

Pro mne již tento čarodějnický den začal ve čtvrtek večer, kdy volala moje vnučka Eliška, která se vrátila ze hřebčina, že prý jestli může přijet na noc a že vyrobíme čarodějnici, má to prý už všechno promyšleno. Mamka ji přiveze autem po 19 hodině a přes moje námitky, že už je dost pozdě a ráno vstává do školy mi řekla: "Neboj babi, já už vím, jak tu čarodějnici zhotovíme". Ve čtvrtek byla se třídou na vycházce v lese, kde si natrhala břízové proutí, donesla si ho už svázané a honem se muselo dát do vázy, aby neuschlo." Babi, to je koště pro čarodějnici", vysvětlovala mi, když jsem se dívala, co že to nese. A hned se sháněla po starých novinách, z kterých udělala kouli, oblepila ji izolepou. Tuto pak zabalila do růžové látky (dalo mi to dost práce, najít vhodnou látku), dole zavázala a hlava byla hotová. Tělo bylo opět z novinové ruličky. Opět si ho zabalila do látky, obšila. Navrch jsme daly sukni ze zbytku závěsu, kterou jsem jí pomohla přišít k hlavě. Obličej si namalovala černým fixem.Protože jsme našly ze silvestrovských oslav brýle, přidala je na obličej a šátkem tuto ježibabku doladila.Usnula spokojená jako špalek, jakpak by né, když celé odpoledne strávila u koní a výroba ježibabky ji také zmohla.

m

V páteční ráno se ji moc vstávat nechtělo, ale už se těšila, jak si ježibabku doma umístí na pergolu. "A babi, že se ustrojíš také za ježibabu?" Ví o tom, že masku mám ve skříni. "Vždyť se budeš zase bát", odpověděla jsem ji."Ne babičko, já už se jí nebojím"

A tak jsme se sešli u syna odpoledne, Eliška přinesla ježibabku, umístili jsme ji na pergolu. "A pálit se nebude, schovám si ji a zůstane na příště!",rozhodla.

A tak se grilovalo s přáteli, popíjelo dobré červené vínko, mužští si dali slivovičku a zapomněli jsme na starosti, které momentálně naše rodina prožívá ze zdravotního problému našeho syna, táty druhačky Elišky a malého desetiměsíčního Štěpánka.

Samozřejmě i já jsem všechny vyděsila převlekem za čarodějnici.

c

Největší radost z toho měla Eliška. Strávili jsme krásné odpoledne, které se protáhlo do 22 hodin, kdy začalo pršet. Májový deštíček nikomu nevadil. Krásný pondělní den s pěknými zážitky na 1.květen přeje Pálivka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to byl moc hezký příspěvek a kvalitní oslava Čarodějnic. U Pálivky nic neodbyli. Simona

Jak jste na tom byly vy, milé čarodějky? Pochlubte se a pošlete dokumentaci v podobě obrázků. Čeká tu na vás odměna v podobě omlazujícího krému za 2160 korun!! Moc se těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama