Krátce po 12. hodině dorazil první mail zveřejněný po mé výzvě. Moc děkuji čtenářce Pálivka a gratuluji k výhře.

Dobré poledne.Jezdíme na dovolenou do Itálie nebo Řecka. Naštěstí jsme nikdy neměli nějaké průjmové onemocnění, ale snad jen proto, že jsme měli vždy apartmán, kde jsme si sami vařili a občas jsme si došli do malé hospůdky na večeři. Ti, keří měli plnou penzi, nebo polopenzi většinou je v Řecku chytl průjem a byli z toho dost nešťastní. Myslím, že příčinou byl olivový olej,který se zde používá a my na to nejsme v takovém množství zvyklí.

     Ale vzpomínám si na první poukaz na dovolenou, kterou jsme měli trávit poprvé v řecké Leptokárii. V pokynech stálo, že se použitý toaletní papír nesmí házet do záchodu, ale do koše. Tenkrát se mi z této představy zvedl žaludek a myslela jsem, že dovolenou odřekneme. Vůbec jsem si neuměla představit, že budu špinavý toaletní papír házet někde do koše.Představa to byla hrozná a pro mne nepředstavitelná.

     Když jsme dorazili do apartmánu, který byl pro dvě osoby nadměrně veliký, z obou stran byl balkón, moc se nám tam líbilo.I na ten koš jsme si zvykli, jaksi za dva dny nám to nijak nepřišlo, ráno jsme hned vynášely koš. Mají tam slabé trubky a tak to tam je takto zařízeno. Jinak by došlo k ucpání záchodku. Dovolená nám rychle utekla a za 14 dnů jsme se chystali domů. Každý den byla vymetená obloha, moře nádherné, pláž by mohla být čistčí. Sice se to tam ráno denně uklízelo, ale bylo to všechno v lidech.

A tak jsme do Řecka jezdili několikrát, muž se do Řecka úplně zamiloval. Nyní jsme tam už nebyli skoro 5 let, stýská se nám, ale po událostech v Řecku, máme strach tam jet.

Když jsme jezdili na dovolenou s pnou penzí, ještě do dřívější Jugoslávie, tak jsme byli vázáni právě na dobu, kdy se podávalo jídlo. Když si vaříme sami, tak je to lepší. A co člověk v tom vedu jí přes den? Většinou ovoce, tak nám to vyhovuje. A na večečři se vždy dá někde zajít, hospůdek je v rekreačních střediscích plno.Přeji všem krásné dovolené, ať je nic netrápí a hlavně příjemný odpočinek a načerpání dalších sil. A musím zaklepat, ťuky, ťuky, ťuk ať tu letošní dovolenou opět máme v pohodě. Pálivka

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Děkuji Pálivko a prosím napište mi do redakčního mailu, o jakého průvodce, mapu -  konkrétně máte zájem. Ještě dnes to vyřídím… A s tím vařením bych sázel spíše, že místní používají na vaření vodu z vodovodu, zatímco vy jste, předpokládám, používala balenou. Ale i ten olej může dělat problémy… Přeji vám, ať i letošní dovolená proběhne v pohodě…

A ještě hrajeme o dva dárky. V podobě mapy, nebo průvodce. A to 5. příspěvek v redakčním mailu, který dává smysl, a ten, který se bude nejvíce líbit mně!

Dnešní téma dne je úrazy a nemoci na dovolených

  • Pošlete nám fotku, jak jste trpěla…
  • Určitě máte hezkou historku, nebo zážitek z nemoci, nebo úrazu na dovolené…
  • Kam přijedete, dostanete průjem?
  • Chytá vás při cestování do neznáma migréna?
  • Trpíte zácpou a vydržíte to se stolicí zase zpět až domů?
  • Máte veselou historku z cestování s úrazem?
  • Zkazila vám nemoc dovolenou?
  • Díky úrazu na dovolené jste potkala prince na bílém koni?

Neduste to v sobě a podělte se s námi o své štěstí - neštěstí…

redakce@zena-in.cz

A co získá ta z vás, která mi pošle příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit? Průvodce, nebo mapu destinace, kterou si sama vybere.