A konečně přišel k dnešnímu tématu i pozitivní sousedský příspěvek. Poslala ho čtenářka s nickem Pálivka a vy si ho s chutí a radostí přečtěte.

Bydlíme v družstevním panelovém domě, který jsme si stavěli svépomocně v roce 1973-1975. Manžel byt 2+1 začal stavět ještě jako svobodný. Musel zde odpracovat hodně hodin po práci, ale byla to jistota, že budeme mít bydlení, až se vezmeme. A tak se snažili všichni práci odvádět co nejlépe. Věděli, že byty budou jejich. 

Stavbu podporoval zaměstnavatel, tenkrát to byl textilní závod Perla a strojírenský závod Armaturka. Bohužel, dnešní závody již dávno neexistují, ale byla to velká pomoc při stavbě, protože tyto závody zajišťovaly různé stavební stroje, což bylo velkou výhodou.

Samozřejmě, manžel všechny spolubydlící znal a já jsem se s nimi seznamovala po nastěhování. Již se náš vchod pomalu obnovuje, přicházejí mladí a nás, dříve narozených, ubývá. Celkem sousedské vztahy jsou tu dobré, jen s některými sousedy je trochu problém při úklidu společných prostor, který je vždy rozepsán na celý rok. Někdo uklízí lépe, někdo hůře.

Když našim klukům bylo 4 a 5 let, tak se na naše patro nastěhovali noví sousedé, bezdětní, hned si naše kluky oblíbili. Kluci mají dnes již své rodiny a paní již zůstala sama, manžel zemřel před deseti lety.
Vzpomínáme na něho, jak k nám chodil na barevnou televizi, na různé sportovní zápasy do té doby, než si pořídili i oni barevný televizor. Vždy říkal, že je u nás báječná atmosféra.
A koncem března bude této vitální sousedce devadesát let. Každý týden od ní dostáváme výborné kynuté buchty, lepší buchty jsem nejedla. Když vracím talířek, tak nikdy není prázdný, vždy na něm je oběd, nebo nějaký salát apod. Manžel říká, že mezi námi kvete výměnný obchod. Pani chodí velice vkusně upravená a nikdo by ji nehádal tak vysoký věk. Když jedeme na dovolenou, dáváme ji klíče od našeho bytu, chodí nám zalévat kytky a obráceně, když ona jede pryč, zase se staráme o její byt my.

Další sousedé na naší chodbě s námi tyto byty také stavěli a tak se známe velice dobře. Mají vlčáka a ten vždy čeká u našich dveří, že dostane něco na zub. Samozřejmě ho nezklamu, nějaký ten kousek šunky nebo kolečko salámu se u nás vždy najde.

Dobře se nám tady bydlí se sousedy a zatím jsme neřešili žádný velký problém a tomu jsem moc ráda.

Pálivka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

To je krásné soužití, to vám moc přeju! A tu devadesátiletou paní sousedku moc pozdravujte. Je obdivuhodné, že ještě tak peče.
Děkuji za milý příspěvek a přeji pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Sousedské vztahy

  • Byly vaše sousedské vztahy někdy napjaté a skončily happy endem, nebo nebylo žádného happy endu potřeba a vztahy jsou od začátku dobré?
  • Vycházíte spolu se sousedy?
  • Kamarádíte se, nebo vedle sebe jen tak žijete?
  • Svěřila byste sousedovi třeba klíče na zalévání kytek v době vaší nepřítomnosti?
  • Kdo jsou vůbec vaši sousedi?
  • Přála byste si, aby tam nebyli?
  • Nebo naopak, byste je nevyměnili ani za nic?
  • A jakými si myslíte, že jste vy sousedy?
  • Anebo třeba nemáte žádné sousedy.

Vše o sousedech, v dobrém i zlém,
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze sousedek odměníme originálním dárkem, který se může hodit jak na sousedy, tak na slimáky :) - Nástrahou na slimáky.

slimm

Reklama