Hned několik romských organizací se podle zdroje serveru aktuálně.cz pobuřuje nad tím, že v knize Josefa Lady o kocouru Mikešovi se zcela okatě a přímo na školách opět nabádá proti jejich komunitě.

„Občanské sdružení Roma Realia, Hnutí romského odporu, Aliance romských komunit a Futurum Roma vyjádřily „hluboké znepokojení nad opět nekontrolovaným přístupem školství ČR a rasistickým přístupem české kultury“.

Trnem v oku jim jsou knihy Josefa Lady o kocouru Mikešovi, které byly napsány v 30. letech minulého století.

„Z jedné pasáže zakončuje autor napadení kocoura s tím, že Milé děti, ti lidé byli cikáni,“ stěžují si v dopise, který adresovali ministryni školství Miroslavě Kopicové, ombudsmanovi Otakaru Motejlovi a předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi.

„Považujeme za tragické, že české školství podporuje neustálou nevraživost a vystavuje romské děti výrazným tlakům a ponížení,“ upozorňují. Tolik část textu článku.

Celý text najdete ZDE


h


Po telefonickém rozhovoru s předstedou organizace Roma Realia panem Mikou jsme mimo jiné získali i informaci, že Roma Realia hodlá v brzké době zorganizovat hromadný exodus do Vatikánu.

S panem Mikou jsme se s kolegyní Simonou dnes setkaly. Hned zítra vám přineseme s tímto mužem rozhovor.


Malá ochutnávka: Naprosto netuším, kdo tuhle věc poslal do světa v tom znění, v jakém prošla všemi médii, ale rozhodně to nejsem já. Pálit knihy? Paní redaktorko, osobně by byl ochoten jít a zastavit dopravu na dálnici D1, kdyby se měla likvidovat díla českých či jakýchkoli klasiků,“ říká pan Miko, který je přesvědčen, že český národ není národem rasistů a že by se mělo měřit všem stejným metrem.

Těšte se na zítra!

Reklama