Nemáte dost místa v dětském pokoji? Vyřešte to palandou. Budete se sice chvilku dohadovat s ratolestmi, která z nich obsadí horní lůžko, ale jinak je palanda skvělým řešením nejen na spaní.

Jako malá holka, pocházející ze tří dětí, jsem po palandě vždycky toužila. Pokojíček byl maličký a s normálními postelemi bychom se do něj nevešly. Jenomže rodiče to k mému zklamání vyřešili skládacími postelemi. To ale nebylo ono. Palanda je mnohem víc než praktický „spořič“ místa. Je malým dětským královstvím. Je hradem, který můžete dobývat, pirátskou lodí, jeskyní, ale i báječným úkrytem, ve kterém se to krásně trucuje.

Palandy, které jsem pro vás objevila, jsou ještě zajímavější, než byste si možná dokázali představit. Nejsou jen dvěma postelemi nad sebou. Jsou to doslova pohádkové světy plné fantazie. Světy, které vznikly v dílnách šikovných truhlářů, ale i chápajících tatínků.

Jistě neušlo vaší pozornosti, že některé palandy jsou dílem domácích kutilů, což jim vůbec nic neubírá na půvabu. Naopak. Co bych já jako dítě dala za to, aby mi tatínek nebo dědeček něco takového vyrobil. Věřím, že se na konečné podobě těchto praktických postelí podílely i samy děti.

Plánujete něco podobného vyrobit svým dětem nebo vnoučatům? Dobře děláte.

Inspirovala vás některá z paland na obrázcích?

Zdroj foto: Facebook magazinu Baby kids rooms, facebook Veranda a facebook In Style fashion One

Čtěte také:

Reklama