palačinky zuzana

Francouzské crêpes Suzette jsou palačinky známé po celém světě. Základem je „obyčejná“ palačinka, usmažená co nejtenčí se vám povede, přelitá skvělou pomerančovou omáčkou s likérem a následně zapálená. Zní to snadně, je to snadné a dokonale chutné.

U nás doma děláme verzi maličko jinou, bezalkoholovou. Proto jsem si ani nedovolila použít originální název a použila lehce počeštěnou verzi. Podobnost s crêpes Suzette je čistě náhodná. :-)

Suroviny

palačinky
3 vejce
500 ml plnotučného mléka
250 g prosáté polohrubé mouky
asi 50 g rozpuštěného másla
1 lžíce třtinového cukru
špetka soli

omáčka
3 pomeranče
100 g másla
4 lžíce cukru

Postup

Vejce rozšleháme s mlékem, máslem, cukrem a špetkou soli. Pomaličku přidáváme prosátou mouku a pořád šleháme, aby nám nevznikly v těstě hrudky. Krásně hladké palačinkové těsto teď necháme alespoň hodinku odpočinout v lednici, aby se všechny suroviny propojily.

Palačinky smažím na palačinkové teflonové pánvi. Krásně se na ní obrací (už to dokážu ve vzduchu!!! a děti mě obdivují). Pod první palačinku vymažu pánvičku malým kouskem másla, dále už to jde samo. Když máte pocit, že to přece jen „drhne“, tak občas kápněte oleje nebo vhoďte kousek másla.

Těsto na pánvičku nalijeme naběračkou a hned kroužením pánvičkou rozlijeme po celé pánvičce. Snažíme se nalít opravdu tenkou vrstvu, aby palačinka byla tenoučká. Někdo má naopak rád palačinky pěkně tlusté, takže vlastně můžete smažit podle svých strávníků.

Palačinku otočíme v okamžiku, kdy je krásně uvolněná a nechytá se nám už k pánvičce a kdy je na povrchu zatuhlá, není na něm žádné tekuté těsto. Obracíme, jak umíme - obracečkou nebo ve vzduchu. Cvičte. Za pár popadaných palačinek ta sranda stojí.

Hbitá a zdatná kuchařka stíhá všechno, takže během toho, co se smaží palačinky a vy je zkušeně obracíte ve vzduchu, stíháte udělat pomerančovou omáčku.

Já ji dělám velice jednoduše. Jeden pomeranč oloupu a nakrájím na malé kousky. Zbylé dva pomeranče vymačkám, co nejlépe to jde, pěkně i s kousky dužiny. V kastrolku rozpustíme máslo, na které vsypeme cukr, který necháme rozpustit a zkaramelizovat. Až je pěkně nahnědlý, zalijeme ho pomerančovou šťávou a zasypeme kousky pomerančů.

Mícháme, co to jde, až se karamel i pomerančová šťáva propojí. Pořád máme plotýnku naplno a omáčka nám pěkně vaří. Necháme odpařit trochu tekutiny, až je omáčka tak akorát hustá a krásně hladká.

Palačinky na talíři složíme na čtvrtky a přelijeme omáčkou.

Podáváme a už jen mlaskáme. Protože tyto palačinky opravdu nemají chybu!

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama