profimedia-0696347954.jpg
Foto: Profimedia

Fotografie pořízená v květnu fotografem Ranaldem Mackechniem před oslavami platinového jubilea ukazuje panovnici usmívající se do objektivu fotoaparátu v sídle na hradě Windsor. Na krásném portrétu je ve světle modrých šatech s úhledně natočenými vlasy a na sobě má svůj oblíbený třípramenný perlový náhrdelník a perlové náušnice.

Na jejích šatech můžeme pak vidět také brož s akvamarínem a diamanty, která byla v roce 1944 dárkem k 18. narozeninám od jejího otce Jiřího VI. Brož se skládá z dvou stejných kusů umístěných pod sebou ve stylu art deco, které vyrobila francouzská klenotnická firma Boucheron.

Královna na sobě měla brož také, když promluvila k národu u příležitosti 75. výročí Dne vítězství v roce 2020 nebo během svého projevu k diamantovému jubileu v televizi v roce 2012.

Zesnulá panovnice a její otec mezi sebou měli krásné pouto, a přestože byl Jiří VI. zaneprázdněným mužem vládnoucím národu, vždy si na svou holčičku udělal čas. Alžbětina láska k otci byla také velká, a dokonce odmítla oslavit výročí svého prvního dne ve funkci královny, jelikož šlo také o výročí úmrtí jejího otce.

Má se za to, že královna vlastnila přes 100 broží a často si k různým událostem volila takovou, která měla spojení s osobou, zemí nebo organizací, kterou navštěvovala.

Zdroje: Instagram The Royal Family, Hello!

Reklama