Ne, to není vymyšlený titulek, to je opravdu autentická věta z příspěvku čtenářky Pajdy. Všech „90 kousků“ nám nevyjmenovává, ale ty hlavní přece jen ano :)

Zvířátek máme doma kolem 90 kousků, pojmenováváme samozřejmě jen to, co se nesní...a všechna jména současných zvířat začala psem, který se jmenoval Billy.

Pejska jsem na nový barák chtěla, navíc tam něco štěkajícího bylo zapotřebí, takže když jsem zjistila, že je možnost pořídit si irského setra, neváhala jsem. Jméno už měl, byl pojmenovaný Billy a tak další přírústek - Billy ho parťák - dostal jméno Buffalo.Ve výsledku venku zařvu: „Buffalo Bille, ke mně!“ a přiletí dva psi - k obrovské radosti všech kolem.

Dalším zvířetem byl kocour Macek, kterého pojmenovala slečna, která jej našla odloženého v bedně a donesla k nám domů. Další kočky se ale jmenují Jessie a James - je to tzv. „Černobílé komando“, které se nechtěně narodilo u kamarádů. Následovala kočička Bonnie, která je asi rok nezvěstná (přesněji - odstěhovala se o několik desítek metrů do velkého domu, kde mají jen jednu kočku a malé dítě, které má čas ji celý den šmudlat) a minikrálík Clyde. Ještě přibylo morče Winnie, které slyší na „Winýsku“ a pak nám došli desperáti. Další kočky jsou proto Kolumbína (objevila se totálně morká v hustém dešti), Belinda a Chester II. (pojmenovaní už majiteli.

A z drůbeže máme páva Trumpetku, pávici Pávičku (oba opravdu na jméno slyší) a dva husí páry. Husy labutí se jmenují Pikiny a jsou to vychované, rozmazlení a šmudlací a husy landeské sice taky slyší na jméno, ale jaksi...no, syn si kdysi stěžoval, že houser ho napadá a klove. Poradila jsem mu, aby jim dával krmení, že si na něj husy zvyknou. Syn vzal kýbl na zrní, naplnil ho, došel k husám a zařval: „Retoši, žrádlo!!!!!“ Samozřejmě houser se okamžitě naštětil a podnikl vážně míněný útok...a Retoši už jim zůstali. Husy na to slyší a zjevně už to osobně neberou.

Pajda

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Panečku, i páva a pávici? Na ty jsme se chodívali dívat s dětmi do parku. Klobouk dolů před vašim hospodářstvím i před některými vskutku originálními jmény.:)
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 15. února 2012: Jména našich domácích mazlíčků

  • Jak se jmenují vaši domácí mazlíčci?
  • Proč právě takto?
  • Je to jméno podle někoho, nebo vás napadlo jen tak?
  • S jakým nevšedním jménem jste se u zvířátek setkaly?
  • Opakujete jména po smrti domácího mazlíčka znovu?
  • Shodnete se v rodině na jméně, například vašeho pejska, nebo tomu předchází diskuze?

Vše o jménech vašich domácích mazlíčků pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží DVD s filmem Fany, v hlavní roli s vynikajícími českými herečkami Jiřinou Bohdalovou, Jiřinou Jiráskovou a také vlčákem s originálním jménem: Pan Divoký

DVD

Reklama