Tak tento titulek je vypůjčen přímo z textu čtenářky Pajdy a vězte, že se to opravdu stalo. Více již v dalším tematickém příspěvku.

V naší době jsme měli obvoďáka přiděleného, byla to závodní paní doktorka a jakožto člověk, který „má své jisté“ jí byli nějací pacienti naprosto ukradení. S podobným typem se dneska setkáte právě jen u těch „závodních“ - hlavně si narýžovat, zbytek je nebere. Aspoň já jsem od té doby podobný typ jinde než u „přidělené“ doktorky neviděla. Živě si vzpomínám, jak mi ta naše řekla, že si mám na horečku sníst pár pomerančů a vyrážky si nevšímat. Moc se pozoruju, to je všechno. Bylo mi tehdy něco přes dvacet a následky té „rýmičky“ (zarděnek s těžkým průběhem) nesu dodnes. Na druhou stranu musím uznat, že když jsem se nedala a dost na ni ječela, poznala zarděnky správně. Zápal plic mi diagnostikovala jako těhotenství. Nebyla jsem sama. Lékařka v mém prvním zaměstnání byla něco podobného.

Během mateřské jsem naštěstí doktorku nepotřebovala a ke konci jsem našla místo, které bylo kousíček od domu. Závodní doktorku neměli a tak jsem vyrazila hledat někoho, s kým bych se dokázala domluvit. Zakotvila jsem tehdy z nouze u lékařky, které jsme se starali o počítač. Paní doktorka má dost svérázný přístup - z velké části nechá pacienta, aby si určil diagnózu a pak se ho zeptá, co chce na svoji diagnózu předepsat. To mu napíše a hotovo. Aspoň to tak vypadá z mého pohledu. Jednou za těch 20 let, co k ní chodím, jsem ji slyšela prosadit vlastní názor - když bábinka s vysokým tlakem chtěla mocí mermo předepsat léky na úpravu nízkého tlaku. Jo a taky občas vynadá někomu, kdo nedodržuje dietu a tloustne. Sama se marně snaží přibrat, jak se mi svěřila, a tak ji „ti tlusťoši“ přivádějí k šílenství. Osobně mi vyhovuje - sice mám hodně zdravotních problémů, jenže ty patří do odborné ordinace a jinak potřebuji hlavně doplňovat lékárničku, na což je přístup paní doktorky ideální. Bez reptání mi napíše téměř cokoliv...

A jaká je ideální lékařka?

Přiznám se, že jednu takovou znám. Dlouho. Jen jsem nevěděla, že má „normální“ ordinaci, takže k ní chodí můj syn. Paní doktorka totiž dělá celostní medicínu. Já ji tedy poznala jako zanícenou homeopatku. Používá čínské „kuličky“ (bylinnou léčbu), homeopatii, Vollovu metodu...ale na druhou stranu je velmi svědomitá všeobecná lékařka a také vynikající fyzioterapeutka. Takže tam, kde vidí, že alternativní medicína nestačí (a její meze má velmi pečlivě nastudovány), léčí klasicky. Je ochotná řešit věci telefonicky, nachystat jakékoliv papíry, u kterých uzná, že jsou zapotřebí, nechat udělat i hodně exotická vyšetření, pokud uzná, že je jich třeba. Jediná věřila synovi, že má opravdu fyziologické potíže - a taky je dokázala „vědecky“ měřitelnou metodou prokázat. Nemocí, kterou u syna jednoznačně diagnostikovala, trpí jen 6 lidí v republice...jediné, co nevím, je to, jestli by byla ochotná přijet za pacientem domů, i když si myslím, že asi ani to by pro ni nebyl problém. Prostě člověk, který své povolání prožívá.

Takových by mělo být co nejvíc...
Pajda

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________-

Zajímavý příběh. Měla jste po tom všem vlastně štěstí, že jste tu paní doktorku „objevila“. Hlavně tedy i syn měl štěstí.
Děkuji, že jste napsala, oběma vás přeji krásný den a co nejméně zdravotních problému.
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama