Pajda má na zahradě páva a vypočítává, co jeho řádění přežije. A přidává recept na plněné kuřecí řízky. Díky Pajdo za příspěvek i recept.

Co nemám ráda, to jsou cukety. Každý rok mě někdo přesvědčí, abych ty obludy zasadila a každý rok pak rostou rychleji, než je stačíme rozdávat. Vloni je už nežraly ani slepice...o konzumaci ani nemluvím, obvykle jich stačí tak 8 nebo 9 na celý rok.

Co mám ráda, to je čerstvý salát. Bohužel náš páv taky. Ve finále to vypadá tak, že sháním v širokém okolí červený salát, protože ten páv nezná a tak ho nežere.

Co většinou přežije i paví řádění a dá se to jíst? Zpravidla česnek (ten žere jen náš pes, který přesně ví, že v osmi letech už je nepoživatelný - tedy ten pes - a může si to dovolit), a někdy i špenát. Ten pak dávám do kuřete.

Recept je jednoduchý, ale elegantní:
kolik lidí, tolik kuřecích řízků, nakrojených na placky a naklepaných na jemno. Osolím, opepřím. Na řízky položím špenátové listy, uzeného lososa a udělám závitky. osmažím v pánvi (jde to rychle), může ještě posypat sezamovým semínkem a podávám s jakoukoliv jemnou přílohou. U nás to jsou obvykle vařené brambory a nějaký jemný salát.

Obvykle přežije i cibule a petržel a ty dávám do vídeňského salátu tak, jak se dělává k pravým vídeňským řízkům, tedy těm voňavým, velikým, z telecího s dírou uprostřed. Uvařím brambory a než jsou hotové, smíchám v míse trošku oleje (obyčejného, olivový tam nepatří!), půlku cibule, ocet a dvě lžičky cukru. Pak přidám na plátky nakrájené vařené brambory, zaliji vařícím vývarem podle chuti a potřeby. Promíchám. Teprve na závěr přidám spoustu cibulové nati (jarní cibulku) a sekané lístky petržele. Základem chuti je to, že cibule v salátu je spařená - je pak mnohem jemnější než normálně.

Pajda
Text nebyl redakčně upraven


  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
  • Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama