To je zajímavý titulek, viďte? Záměrně jsem ho vybrala k uvedení celého, opravdu veselého příspěvku od čtenářky Pajdy. Více se dozvíte, když kliknete ))

Zrovna včera jsem řešila se synem jeho tělesnou výchovu - hýbat se potřebuje, ale současně má jako tělesně postižený dost omezený výběr. Ideální je turistika, nejlépe týdenní pobyt, kterým se dá taky „zařídit“ tělocvik na vysoké škole - a ještě „spláchneme“ dovolenou, aspoň pro něj. A tak jsme procházeli nabídku pobytů.

První čtyři - krásná příroda, zajímavé okolí, ideální ubytování...jenom malý háček: ubytování přes louku od chaty, na které syn trávil 6 táborů s turistickým zaměřením...takže asi nic moc, jet tam po sedmé.

Další pobyt: hory, osamělé místo jen pro tvrdé chlapy...přes kopec od hotelu, kde jsme byli 4x. Stravování v tom dotyčném hotelu...

A dál: Střední Čechy - kousek od Řípu, škoda jen, že jsme tam měli klienta, u kterého jsme několik víkendů bydleli a „turistili“. Plzeňsko - ubytovna, kterou měl synův oddíl jako výměnné tábořiště.

Takže zahraniční pobyt. Á...tady jeden je: Slovensko, Vysoké Tatry, ubytovna vysoko v horách...a synův dovětek: „No aspoň bych jim konečně vrátil ten ručník, co jsem tam omylem sbalil před dvěma roky.“ Kupodivu to nebyl ten pobyt, kdy se po návratu domů ukázalo, že můj drahý pubertální synek neztratil spací pytel, ale že ho vůbec neměl s sebou. Pod kterým spacákem spával, to jsem raději neřešila.

Ještě padá v úvahu turistika po Jižní Moravě - tedy do okruhu 15 km od našeho bydliště, což jaksi syn zvládá se psem u kola skoro každý týden...jo a České Švýcarsko s nabídkou na přespání v rezervaci...a komentář: „Tak to jim nepovolej, nám tam buchnul vařič a od té doby výjimky nedávaj...“

Rodinnou dovolenou pro jistotu a po několika fiascích, kdy jsme dorazili do „neznámé“ destinace a zjistili, že už tam nejméně jeden z nás byl několikrát, řešíme zahraničím, i když ne každý rok. Zahraničních destinací je zatím dostatek :)

A rada na závěr? Nedávat dítě do aktivního turistického oddílu, jinak budete muset být už do smrti „za snoby“ a jezdit za draho po světě.

Pajda

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

:))) Váš synek musí být pěkné číslo)) Ale co Vy víte, třeba by ho na mnoha místech naopak znovu rádi viděli.
Děkuji za veselý příspěvek a ať už se rozhodnete jakkoliv, ať se vám dovolená vydaří (pokud možno, ne mezi těmi snoby ))
Saša

Téma dne 3. 7. 2012: Upřednostňujete dovolenou u nás, nebo v zahraničí?

  • Pojďte společně se mnou oponovat babičce tím, že člověk by měl přece jen více poznávat svět
  • Anebo naopak, můžete s ní souhlasit
  • Na jakou dovolenou nikdy nezapomenete? Ať už v dobrém nebo ve zlém?
  • Plánujete dovolenou s ohledem na finance?
  • Doporučte nám nějaká krásná místa naší republiky
  • Doporučte i ta zahraniční 
  • Pochlubte se, postěžujte si, zavzpomínejte i plánujte.
  • A na závěr napište, kam se chystáte letos na dovolenou

Těším se na vaše příspěvky

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním knihou, kterou si může vzít na dovolenou – s příznačným názvem: Dnes večer jsem se rozloučila a k tomu ještě dostane voňavé mýdlo na ruce – Flower Petals

kniha

Reklama