Velmi vtipný a pohodový článek k tématu přišel od čtenářky Pajdy, která tráví čas na sluníčku už od jara, a když je horko, tak pěkně ve stínu odpočívá.

Sama mám problém opravdu málokdy. Můžu to sice připsat „ptákovinám“ typu italských předků (asi před 300 lety v rodině nějaký Ital opravdu byl), ale mnohem spíš bych to připsala faktu, že mám drůbež, zahradu a dva velké psy a tudíž dojdu z práce a jdu ven. Už brzy na jaře mám tedy opálený obličej, ruce a záda a téměř nikdy se mi nestane, že bych vylezla na sluníčko náhle na delší dobu. A v horku trávím siestu - buď na gauči sladkým spánkem, nebo u počítače. A nebo u vody.

Spálila jsem se párkrát v době, kdy jsme zahrádku neměli, a tudíž jsem najednou vylezla v době dovolené na sluníčko. Opalovací krémy někde mám, pro jistotu mám na dovolenou u moře na stole i jeden krém s faktorem 50, který na mě velmi nečekaně vypadl z obálky s výhrou, ale pokud už mám pocit, že budu opravdu něco potřebovat, používám většinou olivový olej. I když se připeču, tak po něm zhnědnu a můžu se opalovat dál. Pokud jde o rakovinu kůže, nevěřím na to, že by zemědělci umírali masivně na novotvary tohoto typu - a přesto většina lidí, které znám, dělá na poli od rána do večera polonahá. Rakovinu kůže z nich nemá nikdo. Většinou zemřou na chlast nebo na mrtvičku...a v poměrně úctyhodném věku.

A nějaké ty recepty? Jogurt - ovšem neradno s ním usnout. Kamarádka se kdysi pečlivě natřela od hlavy k patě, usnula (předchozí noc strávila kňučením a hekáním ve stoje), a pak smrděla ještě týden...olej - rostlinný, pokud možno neupravený, slabý čaj (černý, nikoliv heřmánek, který vysušuje) a sádlo s měsíčkem. To poslední pěkně prosím vepřové nebo lépe husí. Psí sádlo je na průdušky...a je to bylinná mast. Údajně pomáhá i pivo, ale to se mi nikdy nepodařilo nevypít.

Pajda

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

____________________

Milá Pajdo, i u tak „bolestivého“ tématu jste mě fakt pobavila. Mám na mysli hlavně tu pasáž se zemědělci ))
Děkuji, že jste napsala, ten pobyt na zahrádce, to je kus pravdy..
Tak hezké léto „Italko“ ))
Saša

Téma dne 9. 7. 2012: Spálení od sluníčka

  • Napište nám vyzkoušené „babské recepty“ na spálenou kůži
  • Také přidejte historku, kdy jste se „naposledy“ spálila od sluníčka
  • A kdy a kde?
  • Natíráte se opalovacím krémem, nebo na to s prominutím „kašlete“?
  • Anebo možná patříte k těm šťastným, které se „nikdy“ nespálily, o to více důvodu napsat a poradit, jak to děláte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: luxusní přípravek na opalování a po opalování od firmy Garnier

kr

Reklama