Po dlouhých úvahách, jestli ano či ne jsem oznámila rodině, že na léto budeme mít "děvečku".

Dívčinu cca 16 let, dceru jedné ze zdejších čtenářek. Nejprve se ozval manžel: "A co s ní jako budeš dělat?"

Opatrně jsem mu vysvětlila, že já jsem sice chtěla barák se zahrádkou, ale ne "pole lán" a už vůbec ne další vinohrad, a že někdo to bude muset přece jen okopat, když já mám smlouvu na vedlejší práci posunutou o 3 měsíce a tudíž budu celé léto zařezávat.

Pak se ozval syn:"A fakt je jí už 16?" No jasně, jemu je 18, a původně měl být v daném termínu na táboře. To by si ovšem musel včas všimnout, že mu tábor posunuli o 3 týdny a ne s tím přijít koncem června...takže budeme muset hlídat - kromě kuřat, housat a kačen i děvečku...

No a tak se všechno domluvilo a milá brigádnice dorazila.

První setkání proběhlo celkem v pohodě a hned jsme vyrazili na výstavu koček.

Nadšeně se radovala, všechno si fotila a večer se přiznala, že má na kočky alergii. Druhý den měla rýmu jak trám.
Poté jsme si mohli vyzkoušet, jaké to bylo, když začaly deště - když zrovna nelilo jako z konve, tak bylo páry jak v pohádce Hrnečku vař...takže za další dva dny jsme si ukázali, jak to vypadá ve vesnici (nějak mě nenapadlo, že když je slečna ze Severních Čech, tak jí budou připadat divné mrazuvzdorné palmy a fíkovníky v ulicích vesnice a nebude tak docela běžně procházet broskvovými sady) a pak se posílaly fotky mamince.

Nejvíc fotek bylo z vinného sklepa - slečna dcera se domů neozvala, že v tom sklepě mají nealko nápoje, ale zato vydatně fotila vchod a schody, aby maminka nebyla na pochybách, jak se u nás má dobře:-)

No pak už začala jedna katastrofa za druhou: trávu, kterou jsme měli nasušit na seno, omylem posekala rychlá rota z vedlejší vesnice a nechala ji zmoknout, na vinohradě se nevysekala tráva, protože nebyl jakýsi spešl benzín a když už byl, tak chyběla struna a pak se tam kvůli mokru nedalo ani vejít, takže z okopávání sešlo, a houstata, která měla být pasena, to nějak přehnala s růstem a honila po zahradě spíš ona nás než my je. A králíci s minislepičkami k nám dorazili den poté, co slečna odjela...

Vcelku musím říct, že i když slečna byla strašně príma, pracovitá a moc hodná, další brigádnice asi hned tak nebude.

A to na nějaké to vyvolávání duchů naštěstí vůbec nedošlo.
Pajda

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Fíkovníky, palmy, broskvoně, vinohrady – kde bydlíš, Pajdo? Míša

O brigádách nejen bramborových a chmelových a o zážitcích nejen veselých z těchto činností pocházejících si povídáme dnes na redakce@zena-in.cz.

Kdo z vás si vzpomene na tuhle celou říkanku?

Dráty pod vodou - KABEL

Díra ve zdi - TUNEL!.....

..... DOKONČETE TEXT VE SVÉM PŘÍSPĚVKU POSLANÉM REDAKCI A VYHRAJTE CENU!

 

Reklama