V brněnské dětské nemocnici zemřel dvanáctiletý Honzík, na kterého před dvěma týdny spadl v centru Zlína strom. V úterý ráno podlehl svým zraněním. Informovala o tom mluvčí nemocnice Anna Nesvadbová. Jde tak o druhou oběť tohoto neštěstí. Chlapcův spolužák Dan měl pohřeb v sobotu.

 

"Závažnost poranění se ukázala jako neslučitelná se životem," uvedla mluvčí. Jana z obce Provodov na Zlínsku transporotovala letecká záchranná služba vrtulníkem do nemocnice v Brně-Bohunicích den po neštěstí.

Strom se zřítil ve čtvrtek 22. ledna kolem 13. hodiny, a to v blízkosti zastávky MHD na náměstí Míru v centru Zlína. Šlo o asi 20 metrů vysoký pajasan žláznatý, dřevina se vyvrátila od kořenů. Podle předběžného ohledání stromu zavinil jeho pád narušený kořenový bal. Ještě v den tragédie město nechalo z preventivních důvodů pokácet sousední strom, rovněž pajasan žláznatý.


Do zlínské Baťovy nemocnice sanitky odvezly ihned po neštěstí sedm zraněných lidí. Jeden dvanáctiletý školák na následky zranění druhý den zemřel. Všichni ostatní zranění lidé byli z Baťovy nemocnice propuštěni.


Velký zármutek cítí celá obec Provodov, odkud Honza pocházel. "Je to velká tragédie a s rodinou soucítíme. Pokud vím, Honzova maminka s ním byla do poslední chvíle v nemocnici. Jakmile jsme se zprávu dozvěděli, okamžitě jsme nechali na návsi v kapli zvonit umíráček," řekl starosta Provodova Antoním Galla.

Chlapec měl starší sestru a mladšího bratra. Oba chlapci, žáci 5. B., navštěvovali Základní školu Emila Zátopka ve Zlíně, která se zaměřuje na sportovně nadané děti.