padesát odstínů temnoty

Právě dnes vtrhne do kin dlouho očekávaný snímek Padesát odstínů temnoty. Miliony žen se nemohou dočkat na další filmové vzrušení a další miliony jím okázale a hlasitě pohrdají v diskuzích a na sociálních sítích. Měla jsem již možnost vidět pokračování Padesáti odstínů šedi s předstihem. Jak na mě film zapůsobil, si můžete přečíst níže.

padesát odstínů temnoty

Padesát odstínů temnoty byl pro mě film, na který jsem se opravdu těšila. Předchozí snímek Padesát odstínů šedi se mi totiž líbil. Knižní podobu této trilogie jsem nečetla, takže jsem nebyla ovlivněná vlastní fantazií. Z premiéry prvního dílu jsem odcházela nadšená a popravdě i divoce sexuálně navnaděná. Čekala jsem, že tomu obdobně bude i u Padesáti odstínů temnoty, ale spletla jsem se. Film je jiný.

padesát odstínů temnoty

Druhý díl v sobě podle mého soudu nemá nic z předchozího erotikou nabitého filmu. Pan Grey už není tím drsným pudy poháněným zvířetem, stává se z něj krotký beránek. Anastasie prošla také zásadní změnou. Již to není ta šedá myška. Z ušlápnuté studentky se stala sebevědomá žena, která ví, co chce a její šatník tvoří smyslné kousky šimrající mužskou fantazii. Jako žena jsem ocenila její výběr červených rtěnek, které neustále nosí. Zajímalo by mě, jakou značku používá, jelikož i po divoké noci stále drží a ona má tak 24 hodin denně dokonale nalíčené rty.

padesát odstínů temnty

Abych se ale vrátila k filmu. Pokud v Padesáti odstínech temnoty čekáte onoho sexy sadistu, který svou „subinku“ nešetří a výprasky jsou na denním pořádku, tak se načekáte. Odstíny šedi skončily ve chvíli, kdy Anastasia přestala hrát podle Greyových pravidel a bez okolků ho opustila. Tím, že mu dala pořádně za vyučenou a ukázala mu, že podle něj to teda nebude, stal se z něj Christian Grey, kterého Ana tolik chtěla. Měly bychom si z ní vzít příklad, takhle se to totiž dělá. Kvůli Aně se změnil v muže, kterého by chtěla snad každá žena.

kim basinger

V pokračování kasovního trháku si zahrála i Kim Basinger. Kdybych si nepřečetla herecké obsazení, nepoznala bych ji. Překvapí vás, koho zde ztvárňuje.

padesát odstínů temnoty
Foto: CinemArt

Ač je od samého začátku předvídatelné, jak Padesát odstínů temnoty skončí, film je protkán napětím. Nudit se tedy nebudete. Z Christianovy minulosti se začnou vynořovat temné stíny, které stvořily jeho kompilovanou osobnost. Ty nejvíce ovlivňují Anastasii. Ta si není jistá Christianovou láskou ani jeho proměnou.   

Reklama